Триумф за Интер в дербито! Колумбийски ляв крак торпилира Милан (видео+галерия)

Италианският колос Интер спечели с 1:0 срещу своя градски съперник Милан. В герой на "Дерби дела Мадонина" се превърна халфът Фреди Гуарин. Той бе точен в 58-ата минута, когато с прекрасен шут опъна мрежата зад Диего Лопес. Успехът на Интер е и личен такъв за наставника на "неадзурите" Роберто Манчини, който надхитри своя бивш съотборник и помощник Синиша Михайлович. Двубоят се игра пред погледа на голмайстор №1 в историята на миланския сблъсък Андрий Шевченко, който има 14 попадения на сметката си.

Интер - Милан 1:0

Дербито започна в много бързо темпо, като още в третата минута символичните гости от Милан можеха да открият резултата. Грешка на Жейсон Мурийо позволи на Луис Адриано да излезе на голова позиция, но за щастие на "нерадзурите" Самир Ханданович се намеси с вещина и не допусна попадение в мрежата си. Секунди по-късно дойде отговорът на интеристите - Стеван Йоветич стреля опасно, но топката излезе в аут. Скоро след това отново бе напечено пред Ханданович и отново замесен бе Луис Андриано. Както и предния път обаче до гол не се стигна.

В 26-ата минута Иван Перишич и Фреди Гуарин спретнаха комбинация отдясно, която доведе до шут на колумбийския национал, но кълбото се отби в крак на бранител и излезе в корнер. Последва "заглъхване" на терена, за да дойде 38-ата минута, когато голаджията на Интер Йоветич притесни максимално Диего Лопес на вратата на "росонерите", но изстрелът на Йо-Йо профуча покрай страничната греда и не порази целта. В заключителните минути на първата част играчите на Манчини се разминаха на косъм с гола. Мауро Икарди бе изведен очи в очи с Лопес, след като италианският национал Матия Де Шилио покри засадата. Аржентинското острие би вдясно, но Лопес демонстрира изключителен рефлекс и като хандбален вратар протегна крак и отби.

Второто полувреме започна в гамата на първото. В 55-ата минута Перишич и Гуарин сътвориха ново взаимодействие помежду си и само ръката на Лопес спаси Милан от гол. 180 секунди по-късно обаче Фреди не сгреши. Той получи топката на 30-ина метра от наказателното поле на "червено-черните", напредна и след като му бе оставено достатъчно пространство да стреля, с левия крак матира стража на Дявола - 1:0! Михайлович реагира моментално и на игрището се появи Марио Балотели, който влезе на мястото на колегата си от атаката Карлос Бака. Това бе официален дебют за Бало с екипа на "росонерите" след завръщането му от Ливърпул.

В 71-ата минута пробив отдясно на Давиде Сантон завърши с опасно центриране, но Икарди направи забележителен пропуск след удар с глава. В 78-ата минута Балотели "сложи да спят" двама бранители на Интер, но шутът му се отби в страничната греда. В 82-ата минута СуперМарио затвърди силното си включване, изпращайки от фаул коварна бомба в долния десен ъгъл, но Ханданович доказа, че не е случаен вратар и изби в ъглов удар.

С триумфа в дербито на Милано Интер записва трета поредна победа от началото на сезона в Серия "А", което праща състава на Манчо на върха в класирането. Милан пък отново бе неубедителен, но все пак показа някакво подобрение спрямо първия мач от новата кампания, когато звездите на Миха направо стреснаха феновете си с яловата си игра срещу Фиорентина.