Лас Палмас спечели симпатиите на "Балаидос"

Новакът Лас Палмас показа характер и с десет души още от 11-ата минута стигна до 3:3 при гостуването си на Селта в мач от третия кръг на Примера дивисион. Червеният картон беше за вратаря Хави Варас, който повали в полети си излезлия сам срещу него Яго Аспас. В игра се появи резервният страж Раул Лисоани, но той нямаше шанс срещу Фабиан Ореяна при изпълнението на последвалата дузпа и домакините поведоха с 1:0. В 18-ата минута Даниел Вас направи 2:0 и всичко изглеждаше решено.

Футболистите на Лас Палмас обаче бяха на друго мнение и пет минути по-късно Серхио Араухо върна тима си в двубоя. Звездата Нолито възстанови двата гола аванс на Селта веднага след подновяването на играта за второто полувреме и за пореден път накара всички да си мислят, че интригата е изчезнала. В 61-ата минута Араухо отново би опасно и Пабло Ернандес отклони топката в собствената си мрежа за 3:2. Веднага след това гостите удариха и греда, за да се стигне до 73-ата минута, когато включване на десния бек Давид Симон завърши с гол за 3:3.

Тимът от "Балаидос" все още няма поражение, докато жълтите се радват на две точки, дошли от две ремита.