Спорна дузпа помогна за най-трудната победа на ЦСКА във "В" група (видео+галерия)

ЦСКА постигна шестата си поредна победа от началото на шампионата в Югозападната "В" група, след като се наложи с 2:0 при гостуването си на Чико (Бяга) пред 6000 зрители на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик. И двете попадения реализира резервата Костадин Хазуров през второто полувреме.

Този успех не дойде никак лесно за футболистите на Христо Янев, които нямаха и късмет, тъй като на три пъти нацелиха гредите.

Чико Бяга - ЦСКА

Най-спорната ситуация в срещата бе в 59-ата минута, когато армейците откриха резултата след точно изпълнена от Хазуров дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Йордан Михайлов срещу Преслав Йорданов. В тази ситуация, която бе сравнително безобидна, двамата играчи се бяха хванали за фланелките, но таранът на армейците първи падна на земята и реферът посочи бялата точка.

През първия четвърт час играта бе сравнително равностойна и без положения пред двете врати. В 21-ата минута червените направиха принудителна смяна - на мястото на контузения Ангел Грънчов влезе Кирил Динчев.

В 28-ата минута армейците създадоха първото си, но много чисто голово положение. Николай Цветков излезе очи в очи с вратаря, но футболистът на червените се забави твърде много и позволи на двама бранители да го застигнат. Все пак Цветков отправи шут, но твърде слаб и неточен. В тази ситуация останаха сериозни съмнения за засада, но такава не бе отсъдена.

Само 120 секунди по-късно ЦСКА като по чудо не откри резултата. Милен Кикарин центрира отляво, където Преслав Йорданов засече топката с десния крак, тя срещна лявата греда на домакините, след което бе изчистена.

В 35-ата минута футболистите на Чико имаха уникална възможност да открият резултата. Бекяров бе изпуснат от Райчев и стреля от 5-6 метра под ъгъл, но Стоян Колев прояви невероятен рефлекс и изби.

Армейците отговориха подобаващо в 38-ата минута. Тогава Цветков центрира отляво към Галчев, който стреля с глава от точката за изпълнение на дузпа, но в дясната греда. Само две минути по-късно опасен шут на Галчев от границата на наказателното поле бе спасен от Стоичков.

В 45-ата минута червените успяха да пратят топката в мрежата на домакините, но голът бе отменен, тъй като преди това Преслав Йорданов докосна топката с ръка.

След почивката играта вървеше равностойно до 59-ата минута, когато ЦСКА откри резултата. Капитанът на Чико Михайлов и Преслав Йорданов се държаха за една безобидна топка, таранът на армейците падна и реферът отсъди дузпа, която бе реализирана от резервата Костадин Хазуров.

Малко по-късно пред Хазуров се откри нов шанс за попадение, но изстрелът му бе спасен от Стоичков.

В 75-ата минута резервата Чочков отправи опасен шут, който рикошира в крак на бранител в червено и излезе в корнер. След неговото изпълнение последва удар с глава, но твърде слаб и Колев улови.

Четири минути по-късно Галчев опита да центрира, но се получи прехвърлящ удар, който с мъка бе избит от Стоичков в корнер. След неговото изпълнение Йордан Йорданов стреля с глава в напречната греда.

Точка на спора бе сложен в 89-ата минута, когато ЦСКА вкара втори гол. Младият Павел Головодов излъга добре стрежа на домакините и центрира отлично към Хазуров, който от 2-3 метра с глава вкара в празната врата.

Така червените събраха пълен актив от 18 точки след шест изиграни шампионатни двубоя, при впечатляващата голова разлика от 24:0.

ЧИКО (БЯГА) - ЦСКА 0:2

0:1
Хазуров 59 д.
0:2
Хазуров 89

ЧИКО (БЯГА):
12. Стоичков, 8. Голашин, 5. Петров, 2. Банчев, 4. Чолов, 99. Михайлов, 14. Милушев, 19. Велев, 13. Стоянов, 29. Манчев (36-Чочков), 11. Бекяров (53- Дечев)

ЦСКА: 12. Колев, 4. Чорбаджийски, 8. Галчев, 9. Пр. Йорданов, 11. Головодов, 13. Й. Йорданов, 14. Аясс (71- 16. Витанов), 17. Кикарин, 21. Райчев, 22. Цветков (46- 24. Хазуров), 25. Грънчов (21 - 3. Динчев)

Резерви: 1. Господинов, 2. Попов, 5. Иванов, 19. Божилов

Снимки: Иван Йочев, Sportal.bg