Валенсия изстрада първа победа срещу бойките хихонци

Отборът на Валенсия записа първи пълен успех в Ла Лига след трудна победа с 1:0 като гост на Спортинг Хихон в дуел от третия кръг на Ла Лига. Едиствения гол на "Ел Молинон" вкара Пако Алкасер в 90-ата минута. Това беше първи получен гол от новаците в испанския елит, предвождани от Абелардо Фернандес.

Гостите от "Местайя" опитаха да наложат своето темпо на игра в началните минути, но не създадоха почти никакви опасности. Преотстъпеният от Барселона Ален Халолович зарадва публиката след атрактивен рейд срещу Аймен Абденур в десетата минута. Хауме Доменек първи трябваше да се намесва след удар на Антонио Санабрия в 14-ата.

В 27-ата астурианци изградиха хубава контраатака, но Санабрия не успя да я завърши с гол. В 31-ата Алваро Негредо също не беше точен при добра възможност за "прилепите". В 30-ата Даниел Парехо падна за дузпа, ала получи жълт картон за симулация. В 37-ата Пабло Пиати пропусна след поредно силно включване на Софиан Фегули.

В 51-ата минута Парехо нацели гредата. След почивката темпото стана още по-бавно. Едва в 74-ата се появи следващата възможност, а Мигел Гереро пропусна шанс да се разпише. Две минути по-късно момчетата на Абелардо Фернандес пропиляха тройна възможност за гол.

В 85-ата домакините отново се доближиха до попадение, но Гереро отново не беше достатъчно концентриран. В 90-ата минута отнякъде изникна Пако Алкасер, който реализира с глава за крайното 0:1. В заключителните секунди вратарят на "бяло-черните" Хауме запази точките.