Кристиано се завърна с гръм и трясък с 5 легендарни гола (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид разглоби с унищожителното 6:0 Еспаньол в мач от третия кръг на Ла Лига, игран в Барселона. Кристиано Роналдо беше основното голово оръжие и прониза цели пет пъти "папагалчетата" (7, 17-дузпа, 19, 62 и 81). Освен това португалецът записа и асистенция за гола на Карим Бензема (27). С отбелязаните пет гола CR7 изпревари митичния Раул по брой попадения за мадридчани в Примера дивисион. Майсторът от Мадейра е много близо и до абсолютния рекорд за голмайстор за "лос меренгес" във всички турнири, като му остават едва пет гола: 318:323. Още по-интересно е, че не за първи път тази година Роналдо бележи пет гола в един мач. На 5 април той вкарва пет от деветте, които попадат в мрежата на Гранада.

Еспаньол - Реал Мадрид Рафаел Бенитес разположи нападателно каре, оформено от Карим Бензема, Иско, Гарет Бейл и Кристиано Роналдо. Серхио Гонсалес беше избрал схема 4-4-2 с двама централни нападатели: Фелипе Кайседо и Жерард Морено.

Еспаньол - Реал Мадрид Домакините започнаха амбицирано и рано погледнаха към вратата на Кейлор Навас. Първият дързък опит беше още във втората минута, когато Кайседо се включи на скорост по десния фланг и стреля опасно. Гостите от "Сантиаго Бернабеу" реализираха още при първата си възможност. В седмата минута Лука Модрич се отличи със страхотен дълъг пас, извел Кристиано сам срещу Пау Лопес. С присъщата си техника и голов нюх CR7 откри головата си сметка с прецизен нисък удар до гредата - 0:1.

Еспаньол - Реал Мадрид В 16-ата Алваро Гонсалес закъсня за топката и съсече Бейл в наказателното поле - дузпа. Въпреки че стражът усети в кой ъгъл ще бие Роналдо, топката беше добре насочена и влезе в мрежата. В 19-ата португалецът вече имаше хеттрик на сметката си. Необезпокояваният отляво Бейл центрира, а Кристиано отново изпревари централните защитници и отбеляза без притеснение за 0:3, оформяйки хеттрик едва за 12 минути.

Португалският майстор се изравни на върха до Лионел Меси с най-много мачове с по три повече гола за испански тимове във всички турнири (32). Същевременно Роналдо е лидер по хеттрици в историята на Ла Лига.

Еспаньол - Реал Мадрид В 27-ата минута Бейл намери Роналдо в наказателното поле, а той подаде към непокрития Бензема за четвъртия гол в двубоя. В 43-ата минута Пау имаше късмет и гредата му помогна да не получи пети гол след шут на Бензема. При ответната атака Жерард Морено пропусна да отбележи попадение, което да послужи за повдигане на гарда преди почивката.

Еспаньол - Реал Мадрид - 0:6 Втората част започна с шут и отбранително действие на Рамос, след което "Корнейя-Ел Прат" поиска дузпа. Капитанът на "лос меренгес" игра с гърди. Даниел Карвахал можеше да се разпише минута по-късно, но стреля покрай гредата. В 62-ата минута мадридчани вкараха и четвърти гол. Колективна акция завърши с точно подаване към Роналдо, който от пет метра само сложи крак, за да отбележи четвъртия си гол в мача. За първи път в кариерата си португалецът бележи четири или повече попадения заедно с асистенция. С четирите си гола "седмицата" задмина друга митична "седмица" на "лос бланкос" - Раул. Кристиано достигна с четвъртия си 229 гола в Ла Лига, а Ел Сиете остава с 228.

Еспаньол - Реал Мадрид - 0:6 В 64-ата минута топката намери ръката на Марсело в наказателното поле. Домакините поискаха дузпа, но реферът Виканди Гаридо може би правилно прецени, че неумишленото действие трябва да завърши с корнер. В 72-ата "лос бланкиблаус" изпуснаха най-доброто си положение. Кейлор Навас изби след удар с глава на Жерард Морено, а при добавката от три метра Салва Севийя не уцели вратата.

В 81-ата Кристиано отново се отскубна без топка от своите пазачи и прати топката на точното място - зад гърба на Пау и в мрежата на барселонци за петия свой гол на сметката. Португалецът имаше възможност и за исторически шести гол, ала насочи топката в аут.

Еспаньол - Реал Мадрид - 0:6 Така Реал Мадрид записа втора поредна победа в Ла Лига с обща голова разлика от 11:0. Нулевото реми срещу Спортинг Хихон вече изглежда много назад във времето. Наред е дебютен мач в Шампионската лига.

Снимки: Getty Images/Guliver