Вихрушка в Стара Загора! Рядко се създават толкова положения пред вратата на Лудогорец (видео)

Българският шампион оцеля като по чудо в Стара Загора. Берое и Лудогорец завършиха при 0:0 в днешния мач от 8-ия кръг на "А" група. Мачът започна с 4-5 минути закъснение, тъй като имаше проблем с мрежата на едната врата, който бе отстранен.

"Орлите" играха повече от едно полувреме с човек по-малко, тъй като Дяков бе изгонен. Берое пък удари три греди. От своя страна пък разградчани продължиха с колебливите си игри и може да бъдат доволни от спечелената точка, тъй като не създадоха нито едно чисто голово положение.

Берое - Лудогорец
В първоначалните минути двата тима заформиха здравка битка на терена, но интересните ситуации липсваха.

Първото положение бе в 26-ата минута, когато домакините бяха на крачка от гола, но удар на Елиаш с глава срещна напречната греда.

В 41-ата минута Светослав Дяков бе изгонен за получени два жълти картона и до края на двубоя имаше само един тим - този на Берое.

В 43-ата минута пред Елиаш се отвори добра възможност за гол, но футболистът шутира слабо и Милан Борян спаси.

Втората част стартира с инфарктна ситуация пред вратата на българиския шампион. Венцислав Василев центрира остро към Стивън Петков, който стреля с глава. Късметът покри Лудогорец, тъй като кълбото попадна право в обсега на Борян, който сложи край на опасността.

В 53-ата минута гредата за втори път се оказа верен помощник на стража на "орлите". Петков отправи изстрел по земя като топката се спря в левия стълб.

Острите набези на домакините не спряха дотук. В 71-ата минута Венелин Филипов проби и стигна до самата аутлиния. Футболистът намери своя съотборник Спас Делев, който от удобна позиция без подготовка отправи силен изстрел. Борян спаси, след което топката отново попадна в Делев. При добавката стражът на разградчани показа класа и изби в корнер.

В 80-ата минута Георги Божилов направи поредния сериозен пропуск. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря и се опита да го прехвърли, но кълбото кацна на горната греда.

Минута по-късно Георги Терзиев за малко не си заби ефектен автогол.

В минутите до края на срещата Берое продължи да натиска, но не успя да стигне до гол.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:0