Литекс удари Ботев в мач с 4 греди - отборите изпускат над 10 чисти голови положения (видео)

Литекс извоюва ценен успех с 2:0 като гост на Ботев (Пловдив) в мач от 8-ия кръг на "А" и с тази победа оглави класирането в първенството преди вечерното дерби между Берое и Лудогорец, които могат да изместят оранжевите от върха. Попаденията за ловчанлии вкараха Арсенио Нунеш и Бьорн Йонсен, но головете можеха да са далеч повече, тъй като двата отбора удариха общо четири греди - три за Литекс и една за Ботев. Освен това пловдивчани и ловчанлии пропиляха над 10 от така наречените чисти голови положения.

В първите минути срещата бе равностойна и без сериозни положения пред двете врати. В 12-ата минута Петрос Бумал стреля, но в аут. В ответната атака Александър Колев се озова на стрелкова позиция и шутира, но Баривйера улови.

Така се стигна до 20-ата минута, когато Арсенио Нунеш шутира от границата на наказателното поле и след рикошет в защитник на домакините топката влетя в мрежата на Виктор Голас, който можеше да се намеси и по-добре в тази ситуация - 1:0 за Литекс.

Домакините бяха близо до изравняване в 29-ата минута, когато Даниел Златков засече топката с глава след центриране от фаул, но уцели напречната греда. Само 180 секунди по-късно Недялков опита да върне топката към Баривйера, но тя бе пресечена от Колев, който обаче не успя да преодолее стража на ловчанлии и пропиля най-добрата възможност за канарчетата до този момент.

В 44-ата минута късметът отново бе на страната на оранжевите. След центриране отляво топката достигна до оставения непокрит Златков. Централният бранител стреля от два метра с глава, но и след намесата на гостуващия страж не успя да реализира.

Секунди по-късно Литекс можеше да удвои. След центриране от корнер Голас боксира към Страхил Попов, който шутира от 16-17 метра, но в лявата греда.

Първата сериозна опасност след почивката бе пред вратата на Ботев. В 50-ата минута силен шут на Минчев извън наказателното поле беше избит в корнер. Ботев отговори подобаващо в 59-ата минута, когато Колев стреля с глава след центриране от фаул, но Баривйера отново изби. След последвалия корнер фрапантен пропуск направи и Пламен Николов, който пропусна от 3-4 метра на празна врата.

120 секунди по-късно Литекс като по чудо не вкара втори гол. Асприля отвя бранител на домакините и шутира от малък ъгъл, но вратарят на пловдивчани изби в корнер. Последва сериозно разбъркване след неговото изпълнение, когато колумбиецът имаше два шанса да вкара, но отново не сполучи.

В 66-ата минута Асприля финтира футболист на Ботев и стреля мощно от 25 метра, но за късмет на домакините топката се отби в напречната греда.

Девет минути по-късно пореден пропуск на сметката на Ботев. Александър Колев засече центриране от фаул, но шутът му с левия крак от 3-4 метра не намери целта.

Двуострият двубой продължи до края на срещата и в 81-ата минута Литекс удвои. Асприля шутира от 15-16 метра, топката се отби в лявата греда и попадна в непокрития Йонсен, който без проблем вкара в празната врата за 2:0.

До края на срещата Ботев опита да върне поне едно попадение, но футболистите на гостите умело се защитаваха и не позволиха сериозни опасности пред своята врата.