Хамбургер нанесе пореден тежък удар на Борусия (Мьонхенгладбах) (видео)

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) продължава да разочарова своите привърженици от началото на новия сезон в Бундеслигата. Тази вечер тимът записа четвърта поредна загуба, след като бе надигран с категоричното 3:0 на свой терен от тима та Хамбургер ШФ. Пиер-Мишел Ласога вкара два гола в 11-ата и 44-ата минута, а Николай Мюлер оформи класическия резултат за гостите в 52-ата минута.

Срещата тръгна доста неприятно за Борусия и в 11-ата минута Тони Янтшке извърши огромна глупост и върна неразчетено към вратаря, но на пътя на топката се оказа Ласога, който отне, финтира Ян Зомер и отблизо реализира за 0:1.

След това в 44-ата минута след центриране от корнер отново Ласога се извиси и с глава удвои преднината на своя тим.

Крайното 0:3 пък бе оформено от Мюлер, който получи дълъг пас от вратаря Ярослав Дробни, излезе очи в очи с противниковия страж и с прехвърлящ удар прати топката в мрежата. В ситуацията обаче останаха съмнения за засада.

Така Борусия остава на последното място в класирането с 0 точки. Хамбургер пък вече е с 6 точки и временно излезе 7-ми.