Вратар провали ПСЖ срещу Бордо (видео)

Отборът на Бордо спря победната серия на шампиона Пари Сен Жермен в Лига 1. В двубой от 5-ия кръг "жирондинци" измъкнаха равенство 2:2 на "Парк де Пренс". Основна вина за това обаче има вратарят на домакините Кевин Трап, който направи непростими грешки и при двете попадения на гостите.

ПСЖ откри резултата в 27-ата минута, когато и стражът на Бордо Беноа Костил не се намеси добре при едно центриране и изпусна топката в краката на Единсон Кавани, който без забавяне изпрати кълбото в опразнената врата за 1:0. Само 4 минути след това обаче след центриране от корнер Анри Сайве докосна топката с глава, но изключително неумелата намеса на вратаря Трап доведе до изравняване на резултата, като на практика той сам вкара кълбото в мрежата си.

Домакините отново излязоха напред в резултата в 34-ата минута, когато Кавани от фаул отбеляза изключително красиво попадение. През втората част обаче Бордо показа, че няма да се предаде лесно и играеше доста открит футбол. В 77-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като голмайсторът Сайве бе изгонен за втори жълт картон. Въпреки това в 79-ата минута Тиаго Силва върна една топка към Трап, който се замота с нея в наказателното поле и позволи на Уахиб Хазири да стигне до него, да му отнеме и да отбележи в опразнената врата.

В края на мача пък се стигна и до някои неприятни сцени на терена, като Кавани и Морис-Белей за малко да стигнат до бой, ако не бе намесата на техните съотборници да ги разтърват.

Така ПСЖ загуби първи точки от началото на сезона, но въпреки това остава на върха в класирането с актив от 13 точки. Бордо пък се намира на 9-ото място с 6 точки.