Украйна подгони лидерите с лесна победа срещу Беларус (видео)

Украйна постигна очаквана победа в домакинството си на Беларус и продължава да преследва едно от първите две места в група "С" на евроквалификациите. Украинците се наложиха с 3:1 на "Арена Лвов" и събраха 15 точки, колкото има и Испания преди днешния сблъсък срещу водача Словакия, който пък е с пълен актив от 6 победи. Всичко в мача беше решено още през първото полувреме, когато Артьом Кравец, Андрей Ярмоленко и Йевхен Коноплянка забиха три гола във вратата на беларусите. След почивката те стигнаха до почетно попадение, дело на Сергей Корниленко от дузпа.

Ветераните Анатоли Тимошчук и Олег Гусев останаха сред резервите на домакините. На върха на атаката селекционерът Михаил Фоменко заложи на Кравец, а по двата фланга нападаха звездите на тима Коноплянка и Ярмоленко.

Беларусите също започнаха с един чист нападател в лицето на Сергей Корниленко. Опитният Александър Хлеб дърпаше конците в средата на терена, а на вратата Андрей Горбунов беше предпочетен пред Юрий Жевнов.

Украинците нямаха намерение да губят време и с три безответни гола до почивката си гарантираха победата. Още в 7-ата минута защитата на гостите сбърка след силно изритана топка от Андрей Пятов и озовалият се на добра позиция Кравец опъна мрежата. Домакините направиха няколко пропуска преди да удвоят преднината си след половин час игра. Това стана след бърза атака по левия фланг и центриране на Шевчук, позволило на Ярмоленко спокойно да се разпише за 2:0. В 40-ата минута Сиваков повали в наказателното поле Кравец, а Коноплянка реализира отсъдената дузпа, с което окончателно уби интригата.

През втората част гостите все пак върнаха един гол. Негов автор стана Корниленко от дузпа в 62-ата минута, отсъдена за нарушение на Хачериди срещу самия него. В края на мача пък Денис Гармаш от домакините получи червен картон.

В класирането Беларус остана на 4-о място с 4 точки. Толкова вече има и Люксембург след днешната победа над Македония с 1:0, а македонците са последни с 3 точки.

УКРАЙНА - БЕЛАРУС 3:1 (3:0)
1:0 Кравец (7)
2:0 Ярмоленко (30)
3:0 Коноплянка (40) д.
3:1 Корниленко (62) д.