Мъри направи това, което Григор не успя

Адриан Манарино беше на път да поднесе най-голямата изненада от началото на US Open, но изпусна преднина от два сета срещу един от фаворитите за титлата Анди Мъри. Шотландецът трябваше да включи в употреба целия си арсенал, за да обърне развоя на мача и в крайна сметка да се наложи с 5:7, 4:6, 6:1, 6:3, 6:1. По подобен сценарий се разви и вчерашният двубой на Григор Димитров срещу Михаил Кукушкин, но за разлика от Мъри, Гришо не успя да направи пълен обрат от 0:2 и се предаде в петия сет.

Мъри беше колеблив още в първия си сервис-гейм. Той позволи на съперника си да стигне до точка за пробив и французинът я реализира. Авансът на Манарино се задържа съвсем за кратко и в четвъртия гейм резултатът бе изравнен. В заключителната част на сета нервите изиграха лоша шега на Мъри, който със серия от непредизвикани грешки подари нов пробив на Манарино при 5:5. Последва драматичен гейм, в който 35-ият в световната ранглиста французин навакса изоставане от 0:40, за да затвори сета в своя полза.

Очакванията, че Мъри бързо ще вземе нещата в свои ръце, не се оправдаха. Той играеше разконцентрирано и продължи да бърка в ситуации, в които рядко му се случва. При 4:4 британецът пак беше пробит, а Манарино не трепна пред възможността да поведе с 2:0 сета и опря до стената шампиона от 2012 година.

Мъри обаче демонстрира характер и постави началото на обрата с ранен пробив в третата част. Той започна да намира верния ритъм и за малко повече от половин час спечели сета с 6:1. Шотландецът все по-често притискаше Манарино в неговите сервис-геймове, а ударите на французина вече не бяха толкова прецизни. Мъри спечели сета с 6:3 и бе въпрос на време да довърши започнатото. Мощният му начален удар се оказа оръжието, което пречупи съпротивата на Манарино и след близо 3 часа и половина игра мачът приключи с победа на шотландеца.

В третия кръг Мъри ще срещне Томаш Белучи, който елиминира в три сета японеца Йошихито Нишиока - 6:0, 6:3, 6:4.