Наказаха треньора на Зенит за шест мача

Старши треньорът на шампиона Зенит (Санкт Петербург) Андре Вилаш-Боаш бе наказан с шест мача лишаване от право да води отбора заради пререкание с четвъртия съдия на мача срещу Криля Советов в събота.

Зенит губеше с 0:1 в 34-а минута, когато бившият наставник на Челси и Тотнъм влезе в разгорещен спор с резервния съдия и бе изгонен на трибуните. Зенит загуби мача с 1:3 и е трети в класирането със 7 точки, 6 по-малко от лидера ЦСКА Москва. Вилаш-Боаш поднесе извинения за инцидента със съдията Иван Сараев, но това не омилостиви Дисциплинарната комисия, която наложи тежката санкция.