Атлетико устоя на натиска на Севиля и изкова 3:0 (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид спечели с 3:0 като гост на Севиля в мач от втория кръг на Примера, игран на "Рамон Санчес Писхуан". Коке (35), Габи Фернандес (79) и Джаксън Мартинес (85) реализираха. Двубоят беше изключително енергичен и не отразява случилото се в Нервион. Севилци натикаха своя съперник в наказателното му поле през почти цялото второ полувреме, но "дюшекчиите" издържаха и матираха своя опонент, възползвайки се от негови грешки. След всеки гол играчите на Атлетико показваха осем пръста в чест на заминаващия към Атлетик Билбао Раул Гарсия, носещ номер 8.

Фернандо Йоренте дебютира като титуляр за "бяло-червените" в схема 4-2-3-1. Диего Симеоне заложи на Фернандо Торес и Антоан Гризман в нападение при постройка 4-4-2.

Момчетата на Унай Емери дадоха първия тласък на двубоя, като още в третата минута Ян Облак трябваше да избива в корнер след опасен изстрел на Хорхе Андухар - Коке. В четвъртата Бето улови топката, след като Гризман първи дръзна да шутира към вратата на домакините. От началните минути двата тима предложиха много открит футбол със здрави противоборства.

Гостите от "Висенте Калдерон" създадоха повече голови опасности в средата на полувремето и се доближиха до попадение. В 13-ата Гризман шутира от фал в стената, а съдията сбърка и посочи корнер. В 17-ата френският техничар на "дюшекчиите" финтира своя сънародник Адил Рами и предостави топката за изстрел на Тиаго Мендеш, но Бето внимаваше и отрази. В 23-ата Гризман отправи коварен удар ниско по диагонала и топката премина много близо до гредата, излизайки в аут.

В 30-ата Тиаго шутира от 28 метра, при което кълбото мина на петдесетина сантиметра над гредата. В 32-ата Коке центрира в наказателното поле на кастилския тим, Йоренте се размина, а за Беноа Тремулинас не остана достатъчно голям ъгъл удар за стрелба.

В 35-ата съставът на Диего Симеоне успя да се пребори за голово предимство. Гризман устоя на напора на Даниел Карисо след далечния пас, а защитата на андалусци остави сам Коке, който почти от дузпата опъна мрежата с ниско насочване в десния ъгъл на Бето - 0:1. В добавеното време на първата част Гжегож Криховяк шутира от 23 метра, за да се наложи предвидлив плонж на вратаря Облак.

Стотина секунди след началото на второто полувреме Гризман поиска дузпа, но съдията сякаш правилно подмина положението. Севилци натиснаха здраво своя съперник в търсене на изравняването. В 52-ата минута Хосе Хименес изби в корнер след създало се меле. Минута по-късно гостите от "Висенте Калдерон" изградиха опасна контра, но Фернандо Торес загуби кълбото, което попадна в Коке, чийто удар не беше достатъчно остър.

Обръчът се затягаше около наказателното поле на мадридчани. В 63-ата Диего Годин сбърка, но Хименес омекоти шута на Йоренте. В 65-ата Цар Лъв получи чудесна възможност за изравняване, след като остана сам на дузпата, а след мощния му шут топката облиза гредата. В 72-ата Рами не стреля точно с глава след корнер. В средата на полувремето Унай Емери извади единия си централен защитник и пусна втори централен нападател - Кевин Гамейро.

В 79-ата минута Габи Фернандес заби втори гол, възползвайки се от разконцентрирани действия в отбраната на севилци. Полузащитникът шутира от над 25 метра и след рикошет изненада вратаря Бето - 0:2. В 85-ата резервата Мартинес вкара трети гол след удар от 22 метра и грешно позициониране на португалския страж - 0:3. Секунди преди финала Гризман дори нацели гредата.

Така Атлетико записа втора победа от два мача и е сред лидерите в Ла Лига. Севилци имат само точка до момента.

Снимки: Getty Images/Guliver