Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Капитанът поведе "червените" - ЦСКА продължава да гази с лекота (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА продължава да гази съперниците си с лекота. "Червените" се наложиха с 3:0 като гост над Ботев (Ихтиман) в мач от 4-ия кръг на Югозападната "В" група. С две попадения за "армейците" се отчете капитанът на тима Борис Галчев (63,90) и едно добави Преслав Йорданов (86).

Задачата за ЦСКА допълнително бе улеснена от Ботев, тъй като в 72-ата минута Барбов получи втори жълт картон, респективно червен и напусна принудително терена.

В този двубой "армейците" направиха куп пропуски пред вратата на противника и съвсем спокойно победата на столичани можеше да бъде по-изразителна.

Ботев (Ихтиман) - ЦСКА 0:3
"Червените" имаха шанс да отбележат гол в 11-ата минута. Борис Галчев изведе Костадин Хазуров на добра позиция, който преодоля вратаря, но си поведе дълго топката. Нападателят се озова на фланга и направи опит да центрира, но това не доведе до опасност.

В 28-ата минута Головодов направи фрапантен пропуск. Ангел Грънчов подаде към своя съотборник, който не успя да вкара от 4-5 метра.

Ботев Ихтиман - ЦСКА
Малко преди това Йордан Йорданов не успя да се разпише от чиста позиция, като изстрелът му с глава не намери очертанията на вратата.

В 36-ата минута Галчев изведе майсторски Хазуров сам срещу вратаря на Ихтиман Христов. Нападателят шутира без да се бави, но право в стража. При добавката Хазуров за втори път пробва късмета си, но повтори упраженението.

Малко по-късно Самир Аясс се озова на добра позиция, но шутира над напречната греда.

В самия край на първото полувреме пред Хазуров за пореден път се отвори отлична възможност да отбележи. Таранът се пребори и отне топката от бранител на домакините и излезе сам срещу Христов. Футболистът се забави да нанесе завършващ удар и кълбото му бе избито.

Втората част започна с опасност пред вратата на домакините. Головодов шутира отляво под ъгъл, но стражът на Ихтиман бе заел добра позиция и отрази опасността. Минута по-късно младокът пропусна сам срещу вратаря.

В 52-ата минута Пол Александров можеше да попари феновете на ЦСКА. Футболистът на Ботев пропусна да се разпише от чиста позиция, стреляйки в тялото на Стоян Колев.

Първото попадение вкара Борис Галчев в 63-ата минута, след асистенция на Преслав Йорданов.

В 72-ата минута Барбов получи втори жълт картон, респективно червен и напусна принудително терена.

Пропуските на "червените" играчи на спряха дотук. В 79-ата минута Милен Кикарин сложи топката на крака на Преслав Йорданов, който от няколко метра не уцели вратата.

Минута по-късно Николай Цветков не успя да отбележи сам срещу стража Христов.

В 86-ата минута Преслав Йорданов се разписа за 0:2, след удар от границата на наказателното поле.

В 90-ата минута Галчев оформи крайното 0:3, след прецизен изстрел в далечния ъгъл с вътрешната част на ходилото.

БОТЕВ (ИХТИМАН) - ЦСКА 0:3