Дармщат оцеля срещу атаката на Хофе (видео)

Новият член на Бундеслигата Дармщат 98 стигна до 0:0 у дома срещу Хофенхайм в двубой от третия кръг на германския елит. Тимът от "града на науката" успя да се справи с една от най-силните атаки в първенството, след като предните сезони Хофе се конкуририраше по отбелязани голове дори с Байерн (Мюнхен).

През първата част гостите играха по-напористо в предни позиции и се личише по-голямото им самочувствие на терена. Новаците действаха по-прибрано и прагматично и рядко атакуваха своя съперник. Момчетата на Маркус Гисдол, играещи днес в жълти екипи, имаха първата добра възможност в 12-ата минута - топката премина опасно покрай гредата. Акциите на Хофе се развиваха предимно по фланговете, след което топката се губеше.

В средата на полувремето прехвърчаха искри на тъчлинията между Петер Ниймайер и Марк Ут, потушени от съдията с разпределени два жълти картони. В 27-ата Кевин Курани пусна хитър пас към Стивен Цубер, ала вратарят излезе находчиво и улови. В края на полувремето "сините" получиха добра възможност - пряк свободен удар на дъгата. Константин Рауш пропиля шанса, стреляйки в стената.

След почивката гостите постепенно усилваха своя натиск, като в края на мача Дармщат беше натикан в своето наказателно поле. В 73-ата минута първо Ут, а след това и Курани се разминаха с остро подаване на Ким Жин-Су. В 82-ата Хофе имаше чисто положение пред себе си. Курани беше сам на втората греда, но посегна с грешния крак и не успя да насочи добре топката, която се оплете от външната страна на мрежата. В 90-ата минута Лука Калдирола спаси точката, след като с жертвено протягане изби от самата голлиния. Вратарят беше елиминиран, но защитникът успя да опази вратата.

Дармщат записа трето поредно реми, а Хофе се сдоби с едва първа точка.

Снимка: Getty Images/Guliver