Майнц намери новото си японско оръжие, Хановер се превърна в жертва

Отборът на Майнц 05 разкъса с 3:0 гостуващия Хановер 96 в среща от третия кръг на Бундеслигата. Два гола за успеха отбеляза новата японска придобивка Йошинори Муто (15, 29). 23-годишният азиатец беше най-добрият на терена днес и накара феновете на "Кофас Арена" да забравят за продадения Шинджи Оказаки. Третото попадение днес реализира Юнус Мали (47). Тодор Неделев отново остана извън групата на "05".

През първата част домакините успяха да материализират превъзходството си. Новото попълнение Муто тормозеше защитниците на гостите и имаше огромна заслуга за попаденията. В 15-ата японският нападател пое пас от Хайро Самперио с гръб към вратата, завъртя се и с нисък диагонален удар от 13 метра порази вратата на Рон-Роберт Цийлер след среща на топката с гредата.

В 28-ата Муто намери пространство в наказателното поле и сервира топката на крака на Кристиан Клеменс, който направи голям пропуск от осем метра. При последвалия корнер Щефан Бел се извиси на втората греда и насочи към другия страничен стълб, където Муто необезкояван отбеляза с глава почти от голлинията - 2:0. Секунди преди края на полувремето Салиф Сане шутира от 20 метра покрай гредата на домакините.

Секунди след началото на втората част Марсело направи истински подарък на Мали, полузащитникът финтира вратаря и насочи голово - 3:0. След третото попадение домакините намалиха темпото и предоставиха топката на своя съперник. В 66-ата минута Хироки Сакаи взе високата топка след корнер, но прати топката над гредата. Десет по-късно Сане нацели десния стълб след отсечен нисък изстрел от 20 метра.

Тимът на Мартин Шмит постигна втора поредна победа и се изкачи нагоре в класирането. Момчетата от Долна Саксония имат само точка.

Снимка: Getty Images/Guliver