"Вълците" разкъсаха Шалке и поведоха в Бундеслигата (видео)

Волфсбург разгроми Шалке 04 с 3:0 в първия мач от 3-ия кръг на Бундеслигата и оглави класирането преди утрешните двубои. "Вълците" не оставиха никакви шансове на гостите, за които на резервната скамейка остана бившият футболист на Лудогорец Жуниор Кайсара. Юлиан Дракслер пък изигра вероятно последния си мач за "кралскосините". Според италианските медии до часове той ще стане собственост на Ювентус.

Преди днешната среща и двата тима нямаха загуба, а Волфсбург излезе без Кевин де Бройне и Иван Перишич, които са пред трансфери съответно в Манчестър Сити и Интер.

Баст Дост беше оставен непокрит в наказателното поле и откри резултата в 17-ата минута след асистенция на Кристиан Треш. Домакините продължиха да са по-добрият отбор на терена, но Виейриня пропусна да удвои преднината им. Постепенно и Шалке започна да намира пролуки в противниковата защита, но Льорой Сане не можа да засече центриране на Саша Рийтер.

Отборът на Андре Брайтенрайтер имаше шанс да изравни след половин час игра, но Клаас-Ян Хунтелаар не се възползва от добрия пас на Ерик Максим Чупо-Мотинг. После Рийтер почти подари втори гол на бившия си отбор, но Ралф Феерман попречи на Макс Крузе да се разпише.

В 58-ата минута Сеад Коласинац фаулира в наказателното поле Луис Густаво и щатният изпълнител на дузпите за Волфсбург Рикардо Родригес не сбърка от бялата точка. Скоро след това интригата окончателно изчезна. Родригес центрира от корнер, а Тим Клозе отблизо оформи крайното 3:0.

Волфсбург събра 7 точки и поведе в класирането, а Шалке е на седма позиция след първото си поражение за сезона.