Леверкузен разби Лацио и заслужено е в групите (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) ще играе в груповата фаза на Шампионската лига, след като разби с 3:0 Лацио в реванша на плейофа и така въпреки загубата си в първия мач с 0:1 се класира напред. Италианците пък ще трябва да се задоволят с участие в Лига Европа.

Германците започнаха с натиск още с първия съдийски сигнал, но пожънаха успех едва пет минути преди края на полувремето. В 40-ата минута след едно разбъркване в наказателното поле, топката стигна до непокрития Чалханоолу, който без да се бави я прати в мрежата.

С поднояването на играта Леверкузен удвои и вече имаше преднина в общия резултат. Карим Белараби проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Адмир Мехмеди вкара за 2:0. в 68-а минута Лацио остана с човек по-малко, след като Маурисио получи втори жълт картон и остави отбора в намален състав. До края на мача надеждите на Лацио изглеждаха илюзорни и логично Байер стигна до трети гол. Юлиан Брант бе изведен очи в очи с вратаря и подаде към Карим Белараби, който с удар в долния ляв ъгъл на вратата оформи крайното 3:0.

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) - ЛАЦИО 3:0 (в първия мач 0:1)
1:0 Чахланоолу (40)
2:0 Мехмеди (49)
3:0 Белараби (89)