Георги Миланов ще играе в групите на Шампионската лига (видео)

Георги Миланов и неговият ЦСКА (Москва) се класираха за груповата фаза на Шампионската лига, след като отстраниха португалския Спортинг (Лисабон) в плейофа. "Армейците" победиха с 3:1 в днешния реванш и след като преди седмица бяха загубили с 1:2 продължават напред с общ резултат 4:3. Миланов се появи в игра в последните секунди на двубоя на мястото на Ахмед Муса.

ЦСКА постигна впечатляващ обрат за едно полувреме, след като на почивката губеше с 0:1 след гол на Теофило Гутиерес и изгледите за краен успех изглеждаха нищожни. С два гола на Сейду Думбия обаче ЦСКА успя да изравни общия резултат, а пет минути преди края Муса донесе голямата радост за руснаците.

В 36-ата минута Теофило Гутиерес бе изведен зад защитата и с прецизно изпълнение сам срещу вратаря откри в полза на португалците. С началото на втората част обаче Думбия успя да се ориентира най-добре в малкото наказателно поле на съперника, за да изравни. В 72-ата Муса бе изведен сам срещу вратаря, но видя, че Думбия нахлува непокрит и му подаде на празна врата за 2:1. В 85-ата Муса се озова на стрелкова позиция за защитата и простреля вратаря за големия успех на ЦСКА.

ЦСКА (МОСКВА) - СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) 3:1 (в първия мач 1:2)
0:1 Гутиерес (36)
1:1 Думбия (50)
2:1 Думбия (73)