Групите останаха мечта за Партизан, премазаха глезена на Божинов (видео)

Отборът на Валери Божинов и Иван Бандаловски - Партизан (Белград) не успя да се класира за груповата фаза на Шампионската лига, след като в плейофа за влизане отпадна от БАТЕ. В днешния мач в сръбската столица домакините победиха с 2:1, но след като преди седмица тимът от Беларус бе победил с 1:0, продължава напред с гола си на чужд терен. Божинов беше титуляр за "гробарите", но бе заменен принудително десетина минути преди края на първата част, след като съперник влезе грубо в глезена му, докато Банадаловски остана резерва. Като цяло гостите от Беларус показаха, че са по-опитният тим и въпреки загубата заслужено се класираха за пети път в последните години за групите на най-силния европейски клубен турнир. Препълнените трибуни на стадиона не успяха да помогнат на Партизан.

Срещата започна с хаотичен натиск на домакините, докато гостите действаха на контраатака, но по-опасно от съперника си. Така в 25-ата минута гостите от Беларус откриха резултата, след като един пас зад защитата изведе Михаил Гордейчук сам срещу вратаря. Ударът му бе спасен от Живкович, но топката попадна у Стасевич, който в прати в опразнената врата покрай защитниците.

В 35-ата минута при една атака на домакините Володко влезе много грубо в левия глезен на Божинов и така контузи българина, който веднага бе заменен от Шапонич.

През втората част домакините тръгнаха масирано в атака в отчаяно търсене на поне един гол, който да им даде надежда за краен успех и го постигнаха. В 74-ата минута при едно центриране на Неманя Петрович топката се отклони в Максим Жавнерчик и влезе във вратата. Последва още по-масиран натиск, който даде резултат в последната минута, когато Шапонич реализира ефектно със задна ножица след едно разбъркване в наказателното поле. За повече обаче нямаше време. Така БАТЕ се класира за групите на Шампионската лига, докато Партизан в тези на Лига Европа.

ПАРТИЗАН - БАТЕ БОРИСОВ 2:1 (в първия мач 0:1)
0:1 Стасевич (25)
1:1 Петрович (74)
2:1 Сапонич (90)