Селта си тръгна с трите точки от Валенсия след най-резултатния мач

Селта удари с 2:1 като гост Леванте в Севиля на старта на Примера дивисион в най-резултатния мач от иначе доста постния първи кръг. Любопитното е, че до този момент в общо седем мача бяха отбелязани три гола, колкото видяха и зрителите на стадион "Суидад де Валенсия". Домакините останаха с човек по-малко още в петата минута, когато Симао Мате Жуниор беше изгонен. С човек по-малко Леванте бързо рухна под напора на гостите от Виго, които откриха в края на полувремето чрез Фабиан Ореяна. Верса изравни за Леванте в 55-ата минута, но след автогол на Иван Лопес в 77-ата трите точки поеха към Виго.