Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Самп сгази като валяк Карпи на прощъпулника му

Тимът на Сампдория започна отлично новия сезон в Серия "А". Играчите на Валтер Дзенга смазаха с 5:2 новака Карпи. По този начин момчетата на легендарния вратар зарадваха тифозите на "Мараси", които наскоро бяха разочаровани от своите любимци след ранното отпадане от Лига Европа. Тази вечер обаче "моряците" плуваха в свои води и разбиха на пух и прах скромния си съперник.

Дзенга заложи в атака на Луис Муриел и Едер, а зад тях действаше спряганият за трансфер в Милан Роберто Сориано. До 37-ата минута резултатът бе 5:0 за "Ил Дория", като Желко Бъркич се видя в чудо на вратата на гостите. Едер от дузпа откри в 14-ата минута, а след това Муриел (2) и пак Едер докараха нещата до светкавично 4:0. Последва още един гол във вратата на Карпи. Негов автор стана новото попълнение Фернандо, който се включи добре в халфовата линия на Самп.

Веднага след това обаче Андреа Ладзари намали, с което халфът реализира първия гол в Серия "А" в историята на гостуващия състав. Това сякаш накара играчите на Дзенга да намалят темпото и до повече попадения в мрежата на Бъркич не се стигна. В последните минути Ридер Матос оформи крайното 5:2 за домакините. Любопитно е, че веднага след това бе отменен гол на Ладзари за 5:3. В следващия кръг отборът от Генуа има визита на Наполи. Карпи пък ще има тежката задача да доказва себе си в мач срещу 18-кратния шампион Интер.