Серина и Халеп ще решават титлата в Синсинати

Серина Уилямс не бе перфектна, но все пак достигна до победата с 6:4, 6:3 над украинката Елина Свитолина и се класира на финал в Синсинати. Американката, поставена под номер 1 в схемата, ще играе за титлата срещу румънката Симона Халеп, която се наложи с 6:1, 6:2 над Елена Янкович във втория полуфинал.

Уилямс, лидерка в световната ранглиста, се затрудняваше на собствен сервис във втори пореден мач. Тя допусна 34 непредизвикани грешки, но все пак се доближи само на победа от успешна защита на титлата си в Синсинати. Американката обаче трябва да навлезе бързо в добре познатата си форма, за да оформи пълен триумф за Големия шлем с победа и в откритото първенство по тенис на САЩ.

"Не се притеснявах за този мач, а по-скоро мислех за следващите няколко седмици. Определено трябва да заиграя по-добре от това, което показах днес. Започнах много бавно и тромаво този полуфинал, но с развитие на двубоя подобрих представянето си", каза Уилямс след срещата.

Свитолина, номер 14 в схемата, проби рано Уилямс, но не успя да задържи устрема си и да възползва от осемте двойни грешки на своята съперничка. Два поредни печеливши удара от бекхенд позволиха на Уилямс да спечели подаването на Свитолина в четвъртия гейм, а това беше достатъчно и за победата. Американката завърши мача по шампионски - с ас.

Турнир по тенис за жени в Синсинати с награден фонд от 2.7 милиона долара, полуфинали:

3-Симона Халеп (Румъния) - Йелена Янкович (Сърбия) 6:1, 6:2
1-Серина Уилямс (САЩ) - 14-Елина Свитолина (Украйна) 6:4, 6:3