Гризман донесе първи три точки на Атлетико Мадрид (видео)

Антоан Гризман донесе първата победа и първи три точки в актива на Атлетико Мадрид през новия сезон в Примера дивисион. В среща от първия кръг "дюшекчиите" надиграха с минималното 1:0 тима на Лас Палмас, а именно французина вкара единственото попадение в мача в 16-ата минута от фаул.

Атлетико започна срещата по-силно и в 16-ата минута си спечели фаул пред наказателното поле на съперника, а Гризман спрекрасно изпълнение бе точен за 1:0. След това домакините имаха още две добри възможности да удвоят преднината си, като удар на Филипе Луиш профуча до гредата, а в самия край на първото полувреме Гризман отправи великолепен изстрел но вратарят спаси.

През второто полувреме обаче играчите на Лас Палмас за малко да объркат сметките на своя опонент. В 58-ата минута удар с глава на Давид Симон се отби от напречната греда. В 72-ата минута пък изстрел от воле на Айтами след корнер принуди Ян Облак да демонстрира страхотен рефлекс.

В края на мача Атлетико опита да реши всичко с втори гол, като Луиш имаше добър шанс, но ударът му в близкия ъгъл бе спасен великолепно от вратаря. В 90-ата минута пък Коке стреля от фаул и топката се отби от гредата.

В крайна сметка Атлетико взе първа победа и първи три точки в актива си, докато Лас Палмас се завърна в Примера със загуба.