Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Дунав поведе в "Б" група след победа в Поморие

Дунав" победи с 2:1 при гостуването си на временния лидер Поморие в мач от петия кръг на първенството на "Б" група. "Драконите" отново бяха подкрепяни от повече от 100 от най-верните си фенове, които не спряха да вдъхват увереност на своите любимци със скандирания и песни през всичките 90 минути.

Срещата започна равностойно. Въпреки силния насрещен вятър, русенският състав успя да удържи първичния домакински натиск. "Драконите" дори проведоха няколко опасни атаки, които благодарение на стража Янко Георгиев и бранителите пред него останаха безрезултатни.

Още в първата минута на втората част домакините имаха шанс да открият резултата, но удар на техен нападател мина на сантиметри от десния страничен стълб. Малко по-късно пък спорно положение пред вратата на "Поморие" доведе до втори жълт и респективно червен картон за Георги Чакъров. Въпреки това след разбъркване пред вратата на морския тим гостите поведоха с 1:0 в 60-ата минута с гол на Юлиан Ненов.

Броени минути по-късно пък съприкосновение между двама играчи в полето на дунавци бе достатъчно за отсъждане на дузпа за Поморие от рефера Александров, която бе реализирана от Любомир Божилов за 1:1.

Още в 70-ата минута центриране в полето на домакините обаче бе материализирано от дунавския капитан Диян Димов за 1:2. 10 мин. преди края пък Ненов бе близо до нов гол за "драконите", но бранител на "Поморие" изчисти от голлинията.

Така Дунав става с 13 точки след пет кръга при завръщането си в професионалния футбол. В следващия кръг момчетата на Веселин Великов посрещат отбора на Ботев (Гълъбово). Срещата е на Градския стадион в Русе на 29 август от 18,00 ч.

Дунав: Мартин Луков, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов (22 мин. - Николай Колев), Светослав Читаков (73 мин. - Петър Патев), Георги Чакъров, Юлиан Ненов, Мирослав Будинов

Поморие: Янко Георгиев, Антон Иванов, Ахмед Ахмедов, Георги Петков, Даниел Стаматов (46 мин. - Милен Танев), Даниел Стоянов, Диян Лефтефтов (8 мин. - Христо Лемперов), Любомир Божининов, Михаел Орачев, Славчо Шоколаров (71 мин. - Кирил Георгиев), Яни Пехливанов.