Нули на "Риасор" като за начало

Отборите на Депортиво Ла Коруня и Реал Сосиедад направиха 0:0 в среща от първия кръг на Ла Лига. Галиският тим повече може да съжалява за пропуснатите шансове, макар че като цяло двубоят беше доста скучен. Мачът ще се запомни с юбилейната среща за Алберто Лопо - номер 400.

Лятната придобивка Файсал Фажир имаше първата добра възможност в четвъртата минута и стреля извън вратата. В 18-ата нападателят на гостите Джонатас потърси ефектен гол със задна ножица, ала не намери очертанията на вратата. В 24-ата Херман Лукс спечели битката очи в очи с Джонатас. Херман Руи беше на мястото си в 37-ата минута, спирайки шут на Селсо Борхес. В края на полувремето двамата вратари направиха по още едно спасяване.

В 61-ата минута гол на Лукас Перес правилно не беше зачетен заради засада. Момчетата на Виктор Санчес тръгнаха по-смело напред и създадоха преимущество, изразило се в няколко корнера. Резервата Феде Картабия пробва далечен изстрел в 81-ата минута. В крайна сметката "Риасор" не видя гол.