Бендтнер спаси точка за Волфсбург (видео)

Отборите на Кьолн и Волфсбург направиха оспорвано 1:1 в дуел от втория кръг на германското първенство. Симон Цолер откри резултата след половин час игра, а резервата Никлас Бендтнер изравни с късно попадение в 83-ата минута.

Амбициозните гостите установиха териториален контрол, но играта им в атака беше беззъба. В шестата минута Антони Модест не можа да овладее подаване от Кевин Фогт в опасна близост до вратаря Коен Кастеелс.

"Козлите" изчакаха своя шанс и наказаха несъсредоточеността на своя опонент. В 30-ата минута вратарят на домакините изрита топката напред, тя беше отклонена с глава, попадна у Симон Цолер, който прехвърли неориентирания вратар и отбеляза пред празната врата. До края на полувремето Кьолн изгради още няколко остри атаки и можеше да си извоюва още един гол предимство преди почивката.

Втората част започна с чудесна възможност пред домакините. Марсел Рисе напредна сам срещу вратаря, но шутира в тялото на вратаря. В 49-ата Макс Крузе изстреля трудна топка от дъгата - не я нацели добре и тя мина високо над гредата. В 60-ата стражът на "вълците" Кастеелс се отличи със страхотно спасяване след много силен удар на Цолер от 18 метра.

Пет минути по-късно Бас Дост пропиля хубав шанс за изравнителен гол. Тимо Хорн протегна ръка и изби в ъглов удар. Защитата на Волфсбург отново не се ориентира в 70-ата минута и Модест получи възможност да шутира сам в наказателното поле - в ръцете на вратаря. В 74-ата минута в игра за гостите се появи Никлас Бендтнер, който девет минути по-късно донесе изравняването. Датският таран се разписа от метър на празната врата, възползвайки се от неумело избиване на вратаря.

Снимка: Getty Images/Guliver