Иванович измъкна сет, но не и мач срещу Серина

Защитаващата титлата си Серина Уилямс не изигра най-добрия си мач, но се пак си осигури място на 1/2-финалите на турнира в Синсинати. 33-годишната американка навакса сет пасив, за да победи Ана Иванович с 3:6, 6:4, 6:2 след час и 49 минути игра. Двубоят между двете бе повторение на финала в изданието през миналия сезон, когато по-малката от сестрите Уилямс отново надделя - с 6:4, 6:1.

Днешният сблъсък бе изпъстрен с пробиви - общо 14, а освен това двете тенисистки имаха сериозни проблеми с подаванията си и направиха поредица от двойни грешки в ключови моменти.

Първият сет започна с пробив за 9-ата в света Иванович, но веднага след това тя изпусна собственото си подаване. Серина трудно намираше ритъма в началния си удар и в четвъртия гейм отново се пропука - 1:3. Размяната на пробиви продължи и американката върна отново брейка за 3:4, но още в следващия гейм Иванович показа характер - 5:3. Сръбкинята, която е бивша номер 1 в света, успя да задържи аванса си и с гейм на нула затвори частта при 6:3.

Във втория сет Уилямс започна силно и поведе с 3:0. Тя обаче не съумя да запази разликата и Иванович обърна развоя на частта до 4:3. Вместо да се възползва от подема си, сръбската тенисистка рухна. Тя загуби сервис-гейма си за 4:4, а след това бе пробита още веднъж за 4:6. Именно в този 10-и гейм Ана отрази три сетбола, но при четвъртия не издържа.

Поставената под номер 6 в схемата Иванович определено има за какво да съжалява в третата част. Тя осъществи пробив за 1:0, а след това го затвърди за 2:0. Опитът на Уилямс обаче си каза думата. Носителката на 21 титли от Големия шлем започна наказателната си акция и с три нови пробива за 2:2, 4:2 и 6:2 приключи двубоя в своя полза. Иванович пък загуби мача след двойна грешка в осмия гейм - това бе нейната 11-а в срещата. За Серина двойните грешки бяха общо 9.

Американката се отчете с 13 аса срещу 2 за съперничката й. Печелившите удари говореха красноречиво в полза на Уилямс - 35 срещу 18. При непредизвиканите грешки показателите бяха близки - 36 за Серина и 32 за Иванович. Американката записа деветия си успех срещу сръбкинята от общо 10 сблъсъка.

На 1/2-финалите световната номер 1 очаква Елина Свитолина или Луцие Шафаржова.