Испанец изхвърли Надал от турнира в Синсинати

Рафаел Надал приключи безславно участието си на турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати. Тази нощ испанецът загуби от сънародника си Фелисиано Лопес в три сета - 7:5, 4:6, 6:7(3).

Двамата тенисисти изиграха доста вълнуващ двубой. В първия сет Надал успя да пробие за 3:1, но Лопес веднага му върна пробива за 3:2. След това отново Надал направи брейк за 5:3 и отново той бе върнат още в следващия гейм за 5:4. Все пак световният номер 8 успя да затвори сета с трети пробив в решителния момент за 7:5.

Вторият сет бе доста по-спокоен откъм вълнения. Лопес дръпна с пробив за 2:1, а след това само поддържаше преднината си до края и спечели с 6:4, като изравни общия резултат в мача.
Така се стигна до решаващ трети сет. Там всеки от двамата тенисисти печелеше сравнително лесно своите подавания и се наложи победителят да бъде решен в тайбрек. Тогава обаче Лопес показа по-здрави нерви и със 7:3 точки успя да надделее и да затвори мача в своя полза.

С този успех Фелисиано Лопес се класира на 1/4-финал в турнира, където ще се изправи срещу Роджър Федерер, който нямаше особени проблеми в мача си с Кевин Андерсън - 6:1, 6:1.