Григор изпусна Мъри след жестока битка в Синсинати

Най-добрият български тенисист Григор Димитров приключи участиего си на турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати. Той загуби с 6:4, 6:7(3), 5:7 от втория в световната ранглиста Анди Мъри. Двамата изиграха невероятен мач, продължил повече от 3 часа, а Гришо може само да съжалява, че не излезе краен победител, тъй като имаше няколко шанса да реши всичко в своя полза.

Най-сериозно предимство той имаше във втория сет, където водеше с два пробива, но въпреки това не успя да довърши съперника и допусна обрат. В третия сет той също водеше с пробив и сервира за мача, но пак не съумя да стигне до успеха, а след това пропусна и мачбол на сервис на Мъри. Британецът обаче доказа защо е един от най-добрите тенисисти в света и с хладнокръвна игра в решаващите моменти успя да сломи съпротивата на българина. Добрата новина обаче е, че Гришо изигра един от най-силните си мачове в последно време и изглежда си връща формата.

Мачът започна отлично за Гришо, който още в първия гейм стигна до пробив. Българинът дръпна с 40:15 след двойна грешка на Мъри, а след това се възползва още от първата си възможност и проби подаването на съперника.

След това обаче Димитров имаше трудности на свой сервис и геймът стигна до 40:40, но с два добри сервиса Григор успя да поведе с 2:0. Последва размяна на геймове до 3:1, а в петия  Димитров имаше нови две точки за пробив при 40:15 в негова полза, но Мъри докара нещата до дюс. След това нашето момче стигна до още един шанс, но отново не успя да се възползва и британецът се добра до 3:2.
В деветия гейм Мъри отново бе притиснат до стената при 40:40, но отново успя да се спаси с два аса. В следващия гейм пък Гришо сервира за сета и за малко да се пропука. Той даде точка за пробив на съперника при 30:40, но след това се окопити и успя да обърне нещата в своя полза и да затвори сета с 6:4.

И вторият сет стартира по прекрасен начин за Димитров. Мъри не бе съсредоточен и при 15:40 допусна двойна грешка и така подари нов пробив на сметката на българина.

След това всеки печелеше своето подаване до 3:1, а в петия гейм Мъри отново показа колебания и бе наказан. Той първо направи двойна грешка за 0:30, а след това се стигна и до 0:40 и три точки за пробив. Британецът успя да спаси първите две възможности, но при третата Гришо бе безкомпромисен и поведе с 4:1.

В следващия гейм обаче Димитров изведнъж се срина и допусна да се стигне до 15:40, а след това с двойна грешка подари пробив на съперника за 4:2. При следващото си подаване българинът отново имаше сериозни трудности. Стигна се до дюс, а Мъри се добра и до три точки за пробив, като в последния опит успя и да изравни резултата в геймовете - 4:4.

След това Мъри спечели четвърти пореден гейм на сметката си, но в десетия гейм Гришо спря серията му и отново възстанови равенството за 5:5. Последва нова размяна на геймове и така се стигна до тайбрек. Там обаче Мъри набързо поведе в резултата с 4:2, а след това и с 6:3, при което Григор направи двойна грешка и сетът отиде на сметката на шотландеца.

Голямата битка между двамата продължи и в третия сет. Димитров допусна пробив още при първото си подаване, но пък съумя да го върне за 2:2. Веднага след това българинът отново бе поставен до стената, но успя да се измъкне, спасявайки 2 брейк-пойнта. В шестия гейм пък Мъри бе притеснен и се стигна до 15:40 и тогава британецът с двойна грешка даде гейма на Гришо за 4:2.

Димитров обаче отново трябваше да се бори със зъби и нокти за следващия гейм, но успя да го направи като спаси една точка за пробив и поведе с 5:2. Мъри също с доста трудности успя да стигне до 5:3, а след това Григор сервираше за мача, но във важния момент отново загуби концентрация и допусна да се стигне до 0:40. Той спаси една от точките за пробив, но след това направи двойна грешка и отново върна съперника в играта - 5:4.

В следващия гейм българинът имаше чудесен шанс да реши всичко в своя полза. Той стигна до мачбол на втори сервис на съперника, но не успя да се възползва и резултатът бе изравнен - 5:5. На свой сервис обаче Гришо продължаваше да изпитва трудности и почти не успяваше да вкара първи сервис, което позволи на Мъри да направи нов пробив, а накрая сервира за мача и успя да реши всичко за крайното 7:5 в своя полза.

Така Мъри записа 6-ата си победа в 8-ия сблъсък с Григор и се класира на 1/4-финал в турнира, където ще срещне Ришар Гаске, който победи Марин Чилич със 7:5, 6:3.