Розенборг разби Стяуа насред Букурещ

Отборът на Розенборг направи голяма крачка към класиране за групите на Лига Европа. Тази вечер норвежкият тим записа убединелен успех с 3:0 в гостуването си на Стяуа в Букурещ и ще има повече от комфортна преднина преди реванша на свой терен.

Гостите решиха всичко с два бързи гола в средата на второто полувреме. Тобиас Микелсен откри резултата в 61-ата минута, а Пал Хеланд бе автор на второто попадение в 67-ата минута. В добавеното време на мача пък Мике Йенсен довърши съперника за крайното 0:3.

Любопитен резултат пък се получи в срещата между Йънг Бойс и Карабах. Гостите от Азербайджан се превръщат в една от приятните изненади в турнира, като записаха успех с 1:0 и ще имат добро предимство преди реванша на свой терен другата седмица. Автор на единственото попадение бе Ричард Алмейда в 67-ата минута.

Стяуа - Розенборг - 0:3
0:1 - Микелсен (61)
0:2 - Хеланд (67)
0:3 - Йенсен (90)

Йънг Бойс - ФК Карабах - 0:1
0:1 - Алмейда (67)