Трудна победа за Аякс, ПАОК е с единия крак в групите на ЛЕ

Отборът на Аякс постигна трудна победа с 1:0 над Яблонец в плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Холандският тим се наложи с минималното 1:0 на свой терен и далеч не може да бъде спокоен преди реванша.

Единственият гол падна в 54-ата минута, когато Бенеш извърши нарушение за дузпа срещу Клаасен, а Милик бе точен от бялата точка.

Междувременно пък ПАОК е вече почти сигурен участник в гурповата фаза. Отборът от Солун разгроми с 5:0 Брьондби и едва ли ще допусне обрат в реванша, а датският тим, който по пътя си дотук отстрани българския Берое, почти сигурно отпада от турнира. Попаденията в мача бяха дело на Мак в 17-ата, 80-ата и 82-ата минута, Пелкас в 36-ата, Родригес в 51-ата

Важна победа записа и тима на Мьолде, който пък надигра с 2:0 Стандард (Лиеж). Головете отбелязаха Хойланд в 24-ата и Елюнуси в 28-ата минута.

Аякс - Яблонец - 1:0
1:0 - Милик (54 - дузпа)

Молде - Стандард (Лиеж) - 2:0
1:0 - Хойланд (24)
2:0 - Елиунуси (28)

ПАОК - Брьондби - 5:0
1:0 - Мак (17)
2:0 - Пелкас (36)