Плейофите в Лига Европа започнаха с обрат от 0:2 край Русе

Румънският Астра (Гюргево) надигра с 3:2 гостуващия АЗ Алкмаар в първа среща от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Мачът се игра на два километра от Русе, каквато е дължината на дунавския мост между двата града. Гостите от Холандия дръпнаха с два гола след точни изпълнения на Хенриксен (11) и Янсен (13). Хупертс асистира при първия гол, а второто попадение падна след корнер. До края на полувремето румънците вкараха цели три гола и до почивката водеха в резултата. В 25-ата Фернандо Болдрин се разписа след пас на Будеску. Алибек (41) и Дандея в третата минута на добавеното време оформиха резултата до 3:2, който остана непроменен до края на схватката.

Динамо (Минск), който в предния кръг отстрани Черно море, изкова преднина от 2:0 срещу австрийския Ред Бул Залцбург. Бившият играч на ЦСКА Удоджи игра до 53-ата минута. Русадкин се разписа в 57-ата, а Адамович отчая австрийците с гол в 93-ата минута. В третия ранен мач азербайджанският Габала и гръцкият Панатинайкос направиха 0:0.

Снимка: Prosport