Бразилия отнесе България с 3:0 в контрола в Масейо (ГАЛЕРИЯ)

Олимпийските шампионки от Бразилия отнесоха волейболистките на България с 3:0 (25:21, 25:19, 25:13) в първата приятелска среща между двата отбора, която се игра пред пълни трибуни от 2500 зрители в зала "Президент Фернандо Колор-Сеси"  в Масейо през изминалата нощ.
Бразилия отнесе България с 3:0 в контрола в Масейо
Наталия Перейра бе най-резултатна за “Селесао” с 18 точки и имаше най-голям принос за успеха на бразилките.
Бразилия поведе с 3:0 в началото на първата част. Възпитаничките на Драган Нешич реагираха и успяха да изравнят при 12:12 и дори поведоха с 19:18. Селекционерът на Бразилия Жозе Роберто Гимараеш взе прекъсване, след което домакините обърнаха гейма в своя полза и го спечелиха с 25:21 след ас на Моник.
Българските волейболистки поведоха в началото на втората част с 8:6. “Селесао” изравни при 13:13. Последва ас на Наталия Перейра, който обърна везните в полза на домакините, които затвориха втората част с 25:19 след атака на Габи.
Третата част бе най-лесно спечелена от бразилките, които поведоха убедително още в самото начало на частта, след което лесно спечелиха с 25:13.
Вторият приятелски мач между двата тима е на 21 август от 04.00 часа българско време.