Защитата провали Монако във Валенсия

Проблемите в защита на Монако се оказаха решаващи за загубата с 1:3 при гостуването на Валенсия в дербито от плейофите за влизане в Шампионската лига. Все пак голът на чужд терен, реализиран от Марио Пашалич, дава малки шансове на тима от Княжеството да продължи напред в турнира, в който през миналия сезон с Димитър Бербатов в състава си стигна доста далеч.

Треньорът Леонардо Жардим не можеше да разчита за двубоя на "Местайя" на Аймен Абденур, който е пред трансфер, и на контузения Лайвин Курзава. Това наложи експеримента с Андреа Раджи и Елдерсон. Именно след грешка на нигериеца се стигна до откриването на резултата в 4-ата минута от Родриго, а Раджи сбърка при гола на Парехо в 59-ата и на Фегули четири минути преди края.

Валенсия - Монако 3:1
1:0 - Морено (4
1:1 - Пашалич (49)
2:1 - Парехо (59)
3:1 - Фегули (85)