ЦСКА гази за Купата - 14-годишен суперталант с две постижения за историята (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА преодоля с лекота първото препятствие в турнира за купата на България, след като надигра с 4:1 последния в Югозападната "В" група тим на София 2010. Попаденията за армейците вкараха Валентин Стоев, който си отбеляза автогол, Преслав Йорданов, разписал се на два пъти и Николай Цветков. За състава на гражданите реализира армейският футболист Иво Иванов, който простреля собствената си врата.

Този мач обаче няма да се запомни с резултата, а с двете уникални постижания на 14-годишния червен талант Валентин Антов. Централният бранител от школата стана най-младият футболист в историята на ЦСКА, започнал като титуляр. В 66-ата минута той се превърна и в най-младия капитан на армейците, когато Божидар Чорбаджийски бе заменен и даде лентата на Антов.

София 2010 - ЦСКА 1:3

Също така за 31-кратния шампион на България играха и редица други таланти от ДЮШ като Божидар Чорбаджийски, Павел Головодов, Радой Божилов, Васил Попов и Петър Витанов, които се представиха на добро ниво срещу този съперник.

Футболистите на Христо Янев започнаха вихрено двубоя и положенията пред вратата на София 2010 следваха едно след друго. В 8-ата минута Александър Александров стреля опасно от фаул, но Симеонов изби в корнер. Малко по-късно шут на Иво Иванов отново бе избит в ъглов удар, а след неговото изпълнение Стоев засече топката с глава в собствената си врата.

Червените продължиха да атакуват и в 23-ата минута те стигнаха до второ попадение. След центриране отляво оставеният абсолютно сам Преслав Йорданов си спря топката на 12 метра фронтално срещу вратата и с шут по земя без проблем реализира - 2:0 за ЦСКА.

Три минути по-късно Иво Иванов допусна грешка в центъра на терена, след която Добревски се откъсна от отбраната на червените и стреля, но в аут.

В 29-ата минута поредната опасна атака на червените завърши с трети гол. При контраатака Узунов предпочете да финтира противниковата отбрана, а не да търси пас към свой съотборник, топката му бе избита, но притичалият Николай Цветков стигна първи до нея и с изстрел отблизо не остави шансове на Симеонов.

Три минути преди края на редовното време на първата част София 2010 намали резултата. Това стана след центриране от фаул, което намери Ценов. Той от своя страна не успя да вкара от два метра, но забърка меле, след което Иво Иванов си вкара автогол.

Само 120 секунди по-късно Добревски можеше да върне още един гол, но не успя да преодолее Господинов, останал очи в очи със стража на червените. В заключителните секунди на полувремето ЦСКА отново можеше да излезе с три гола преднина, но шут на Преслав Йорданов срещна лявата греда.

След почивката ЦСКА продължи да доминира и след час игра Преслав Йорданов бе близо до попадение, след като се освободи добре от противников бранител, но стреля в аут. Секунди по-късно резервата Головодов преодоля елегантно защитник, прехвърляйки топката над неговата глава и излезе очи в очи срещу вратаря Павлов, но не успя да го надиграе.

В 63-ата минута Божилов вкара, но голът бе отменен поради засада. Към края на мача ЦСКА изпусна още няколко чисти положения, а гол на Антов бе отменен поради засада.

Йорданов 89

СОФИЯ 2010: 1. Ст. Симеонов (46- 14. Павлов), 19. Димитров, 5. Ценов (46- 21. Богданов), 8. П. Симеонов, 15. Калугов, 3. Найденов (61- 9. Кандела), 17. Маринов, 22. Стоев, 11. Добревски, 4. Кръстев, 18. Илиев

Резерви: 7. Петков, 6. Ценов, 20. Иванов, 10. Янев

ЦСКА: 1. Господинов, 3. Динчев, 4. Чорбаджийски (66- 2. Попов), 5. Иванов, 9. Пр. Йорданов, 10. Александров (46- 18. Божилов), 11. Головодов, 19. Антов, 21. Райчев, 22. Цветков (46-16. Витанов), 23. Узунов

Резерви: 15. Петров, 13. Й. Йорданов, 20. Маламов, 24. Хазуров

Стадион: "Българска Армия", София
Съдия: Георги Димитров

снимки: Емона Цончева, Sportal.bg

Sofia 2010 - CSKA (Sofia) 1:4 by mohamed1021