Реал с купа преди старта на Примера (видео)

Реал Мадрид завърши предсезонната си подготовка с трофей. Тази вечер "белият балет" победи с 2:1 Галатасарай в последната си контрола преди началото на сезона. Мачът бе за купата "Сантиаго Бернабеу", която остава в ръцете на испанския тим. Точни за успеха на домакините бяха защитниците Начо в 17-ата и Марсело в 81-ата минута, а за гостите се разписа Уесли Снайдер в 53-ата минута.

Реал Мадрид бе по-активният отбор в мача и логично пръв откри резултата. В 17-ата минута след центриране от корнер Начо се извиси и с глава насочи кълбото в мрежата за 1:0. След това със сериозни пропуски се отличиха Кристиано Роналдо и Гарет Бейл, докато за гостите Лукас Подолски отправи нелош изстрел, преминал покрай вратата.

Галатасарай действаше предимно на контраатака и в 53-ата минута турският тим се възползва от една добра възможност. Лукас Подолски бе оставен да напредне до наказателното поле, където подаде на Уесли Снайдер, а той с прецизен удар бе точен за 1:1.

Реал обаче продължи да доминира и в 63-ата минута гол на Роналдо бе отменен заради засада. Все пак "белият балет" стигна до успеха в 81-ата минута, когато Марсело отбеляза фантастично попадение. Бразилецът получи по лявото крило и буквално се подигра със защитата на Галатасарай, стигна до точката на дузпата и стреля във вратата за крайното 2:1.

Така Реал спечели трофея "Сантиаго Бернабеу" за 25-ти път в историята си и вече може да мисли за първия си мач от новия сезон в Примера срещу Спортинг Хихон в неделя.

РЕАЛ - ГАЛАТАСАРАЙ 2:1