Резерва зарадва Лацио срещу Леверкузен (видео)

Отборът на Лацио постигна трудна, но ценна победа в домакинството си на Байер (Леверкузен) от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. "Орлите" спечелиха с минималното 1:0 на своя "Олимпико", а героят за италианците бе резервата Балде Кейта, който отбеляза победния гол в 77-ата минута. Домакините обаче имаха голям късмет, след като "аспирините" изпуснаха доста добри положения в срещата и могат да съжаляват, че не си тръгнаха с по-добър резултат от Рим.

Байер (Леверкузен) стоеше по-добре през първото полувреме на "Олимпико". В 16-ата минута Щефан Кислинг опита далечен удар, който рикошира в защитник и мина до вратата. След това в 23-ата минута изстрел на Карим Белараби премина опасно близо до вратата. В 26-ата минута пък Ларс Бендер нацели напречната греда. При последвалата контраатака и Лацио имаше добър шанс за гол, като Клозе бе изведен в наказателното поле и стреля от труден ъгъл, но и той уцели гредата.

В самия край на полувремето Сенад Лулич сбърка в средата на терена и подари топката на Чахланоолу, който реши да опита да прехвърли вратаря Бериша от далеч, като бе доста близо до гола, но топката премина покрай вратата.

През втората част играчите на Леверкузен продължиха да създават по-интересните събития на терена. Чахланоолу и Мехмеди на няколко пъти отправиха опасни изстрели, но без успех. В 69-ата минута пък попадение на гостите бе отменено заради засада.

И вместо да се стигне до гол за "аспирините", се случи точно обратното. Лацио се окопити в заключителните минути на мача и в 77-ата минута резервата Балде Кейта се оказа жокерът за домакините. Нападателят се възползва от грешка на Пападопулос, напредна и финтира Жонатан Та, след което хладнокръвно насочи топката в мрежата за 1:0.

Така Лацио измъкна ценна победа и ще има леко предимство преди реванша в Германия. Байер (Леверкузен) обаче едва ли се е предал и ще търси обрат на свой терен.