"Лъвовете" от Лисабон ухапаха ЦСКА (М) в края, Миланов с десетина минути за "армейците" (видео)

Спортинг (Лисабон) пречупи гостуващия ЦСКА (Москва) с 2:1 в първи плейофен мач за класиране в груповата фаза на Шампионската лига. Головете за португалския тим отбелязаха Теофило Гутиерес (12) и Ислам Слимани (82), а за руския клуб точен бе завърналият се в тима като преотстъпен от Рома Сейду Думбия (40), който преди попадението си пропусна дузпа. Българският халф на ЦСКА (М) Георги Миланов се появи в игра едва в края. В 79-ата минута той замени Зоран Тошич, а три минути след това португалците реализираха победното попадение.

Три минути преди попадението за 1:0 Налдо можеше да изведе "лъвовете" от Лисабон напред в резултата, но не уцели вратата на Игор Акинфеев.

В 12-ата минута Брайън Руис асистира на Теофило Гутиерес, който оставен сам на празна врата нямаше как да сбърка и Спортинг излезе напред в резултата.

В 20-ата минута Думбия не успя да обработи топката добре и пропусна нелоша възможност за изравняване на резултата. Големият пропуск на Думбия обаче дойде малко след това.

В 26-ата минута Джеферсън извърши нарушение в наказателното поле срещу сръбското крило на гостите Зоран Тошич и реферът Джунейт Чакър посочи бялата точка - дузпа за руския тим. Зад топката застана Думбия, но вратарят Руи Патрисио отгатна посоката на удара и спаси изпълнената от котдивоареца дузпа.

В 33-ата минута атака на домакините, при която топката се озова в Ислам Слимани не завърши с гол за португалците след блестяща изява на вратаря Акинфеев, а в 38-ата Ахмед Муса не съумя да изравни резултата за ЦСКА (Москва). Секунди по-късно отново Слимани бе близо до гол, но не уцели вратата на Акинфеев.

Така се стигна до 40-ата минута, в която Думбия се реваншира за пропуска си от бялата точка и направи резултата 1:1. Котдивоарецът получи чудесен извеждащ пас от Роман Ерьоменко, изскочи очи в очи с Руи Патрисио и действа хладнокръвно, преодолявайки стража, за да изпрати топката в мрежата.

Две минути преди края на първото полувреме Слимани пак не успя да порази вратата на московчани. Акинфеев с великолепно спасяване отрази удара му с глава и двата тима се оттеглиха на почивка при равен резултат.

През второто полувреме и двата тима имаха своите шансове за гол, но за победата се пребориха португалците. В 82-ата минута, при поредния си опит да опъне противниковата мрежа, Слимани най-сетне успя и донесе победата на Спортинг, давайки малък, но ценен аванс на лисабонци преди реванша. Слимани насочи топката във вратата на Акинфеев след много хитър и техничен пас на Андре Карийо.

СПОРТИНГ (Л) - ЦСКА (М) 2:1
1:0 Гутиерес (12)
1:1 Думбия (40)
2:1 Слимани (82)