Нова звезда поведе Манчестър Юнайтед към групите на ШЛ (видео+галерия)

Нова звезда изгря на небосклона за Манчестър Юнайтед. Младият Мемфис Депай показа на всички защо бе взет на "Олд Трафорд". Холандецът изигра страхотен мач в домакинството срещу Брюж от плейофа за влизане в Шампионската лига. Именно той помогна на своя тим да направи обрат и да спечели мача с 3:1. Гостите първи взеха преднина в двубоя след автогол на Майкъл Карик в 8-ата минута, но след това Депай наниза две страхотни попадения в 13-ата и 43-ата минута, а имаше шансове да стигне и до хеттрик, но късметът не бе на негова страна. В самия край на мача обаче той се отчете и с асистенция за гола на Маруан Фелайни за 3:1. С тази победа пък Юнайтед направи малка крачка към влизане в групите на най-силния клубен турнир.

Мачът започна доста неприятно за Манчестър Юнайтед. Още в 8-ата минута Васкес центрира от фаул, топката рикошира в тялото на Аднан Янузай, а след това Майкъл Карик в опит да изчисти я насочи в собствената си врата за 0:1.

За щастие на домакините, само 5 минути по-късно равенството бе възстановено. Мемфис Депай получи пред наказателното поле, хитро прехвърли защитник, след което необезпокояван напредна пред погледа на няколко защитници и с много точен удар прати топката във вратата за 1:1.

Брюж обаче продължи да бъде опасен и след едно центриране от корнер в 24-ата минута Коолс опита удар отблизо, но Серхио Ромеро успя да улови. Две минути по-късно пък добър шанс се откри пред Уейн Рууни, който засече от воле едно центриране в пеналта, но защитник изчисти пред голлинията. В 36-ата минута отново Депай пробва далечен изстрел и постави под напрежение вратаря на Брюж, който все пак спаси. В 43-ата минута обаче младокът пак бе изпуснат от защитата, получи на ъгъла на наказателното поле, финтира защитник и с прекрасен изстрел в далечния ъгъл изведе "червените дяволи" напред в резултата - 2:1.

Манчестър Юнайтед продължи да търси и трети гол и още от началото на втората част  организира натиск пред вратата на съперника. В 46-ата минута Хуан Мата пробва далечен изстрел, но не затрудни вратаря. След това в 52-ата минута отново Депай стреля опасно от дистанция, но този път стражът на гостите спаси. Пет минути по-късно и Рууни пробва точността си от границата на наказателното поле, но без успех.

В 60-ата минута играчите на Манчестър Юнайтед за малко сами да върнат Брюж в мача. Лошо върната топка на Шнайдерлин затрудни Ромеро и играчите на Брюж отнеха и дори отбелязаха гол, който обаче не бе признат, тъй като срещу вратаря на "червените дяволи" бе извършено нарушение.

В 63-ата минута Депай направи непростим пропуск. Англичаните организираха страхотна контраатака, Люк Шоу центрира за Рууни, който с пета изведе холандеца сам срещу вратаря, но от точката на дузпата той стреля над вратата. В 74-ата минута Депай имаше нов шанс да запише хеттрик, като от около 30 метра стреля от фаул и бе много близо до гола, но топката профуча до гредата.

В 79-ата минута пък Брюж остана с човек по-малко на терена, след като Мехеле бе изгонен за нарушение срещу Хавиер Ернандес.

До края Манчестър обсади вратата на Брюж. В добавеното време Крис Смолинг направи невероятен пропуск с глава от два метра. В следващата атака обаче Депай центрира великолепно за Фелаини, който от близо с глава реализира за крайното 3:1.

Така Манчестър Юнайтед записа важен успех, който му дава предимство преди реванша, но голът на чужд терен оставя шансове и на Брюж да търси обрат на свой терен.