Късен гол отдалечи Божинов и Партизан от Шампионската лига (видео)

Сръбският гранд Партизан загуби с 0:1 гостуването си на БАТЕ Борисов (Беларус) в първа плейофна среща за класиране в груповата фаза на Шампионската лига. Българският нападател Валери Божинов бе в стартовата единадесеторка на "гробарите" от Белград, но девет минути след началото на втората част бе сменен. Другият българин в състава на Партизан - Иван Бандаловски, остана през целия мач на пейката. Единственото попадение в двубоя отбеляза Михаил Гордейчук в 75-ата минута. "Гробарите" от Белград играха цялото второ полувреме с 10 души заради червения картон, който получи Марко Йевтович в 45-ата минута.

Първата много сериозна възможност за гол в мача се откри пред домакините. В 7-ата минута Виталий Родионов отправи хубав удар с глава след центриране отдясно, но вратарят на Партизан Живко Живкович се намеси блестящо и парира. Гостите отговориха в 10-ата минута с неточен удар с глава на Фабрисио, като топката мина над вратата на Сергей Черник. Две минути след това сръбският тим пропиля великолепен шанс за така ценния гол на чужд терен. Андрия Живкович бе изведен очи в очи с Черник, но си поведе лошо топката и не успя да преодолее стража на тима от Беларус. В 17-ата минута пък домакините бяха близо до гол, но Живкович отново се намеси отлично и не позволи на Родионов да изпрати топката в мрежата с глава. В 37-ата минута пак имаше работа за Живкович, който този път отрази далечен изстрел на Иля Алексиевич.

В последната минута на първата част "гробарите" получиха тежък удар. Те останаха с човек по-малко на терена, тъй като втори жълт, съответно червен картон получи халфът Марко Йевтович за грубичко нарушение срещу футболист на БАТЕ Борисов.

В 54-ата минута наставникът на Партизан Зоран Милинкович реши да смени Божинов и пусна на негово място халфа Николо Труич.

В 70-ата минута тимът от Белград имаше идеален шанс да изненада останалия с човек повече съперник, но Андрия Живкович направи втори много сериозен пропуск тази вечер. Грешен пас на играч на БАТЕ доведе до светкавична контраатака на Партизан, при която Живкович първоначално много добре се измъкна от бранителите на домакините, но после не успя да преодолее вратаря Черник.

Въпреки численото си предимство на терена, отборът от Беларус не успяваше да застрашава сериозно вратата на сърбите. Четвърт час преди края обаче домакините все пак стигнаха до много важен гол, който накланя везните в тяхна полза преди реванша в Белград. Михаил Гордейчук се извиси във въздуха след центриране от ъглов удар и с глава заби топката във вратата на Живкович - 1:0.

Играчите на БАТЕ Борисов имаха възможности и за втори гол до края на срещата, но така и не успяха да го отбележат и сърбите запазват шансове за краен успех, въпреки че задачата им за реванша не изглежда никак лесна.

БАТЕ БОРИСОВ - ПАРТИЗАН 1:0
1:0 Гордейчук (75)