Новият Милан тръгна към Купата на Италия с успех

Италианският гранд Милан стартира официално сезон 2015/2016 година с успех. Обновеният това лято тим на "росонерите" надви с 2:0 Перуджа в мач от третия кръг на Купата на Италия на "Сан Сиро". Кейсуке Хонда (10) и Луис Адриано (28) вкараха първите два гола за "червено-черните" този сезон, а Давиде Ланзафаме от "грифоните" бе изгонен в 65-ата минута. Двубоят бе дебютен за Синиша Михайлович и за цели петима от титулярите на "росонерите" - Ели, Романьоли, Бертолачи, Адриано и Бака.

От много години Милан не бе започвал от толкова ранна фаза надпреварата, но това е цената за едва десетото им място в отминалия сезон в Серия А, което е най-слабото им представяне от 16 години насам. Обикновено Милан се включваше в надпреварата едва от януари. Именно поради това пусна своите титуляри.

Подобно на сезон 2014/2015 първото попадение на "росонерите" падна на "Сан Сиро". Това се случи в началото на двубоя и бе реализирано от Хонда, както и в първия кръг на Серия "А" през лятото на 2014 година срещу Лацио (3:1). Японецът започна срещата зад новите нападатели Бака и Адриано, а в 10-ата минута Антонели подаде към Адриано, който майсторски пропусна топката и Хонда след хубаво поемане откри головата сметка на Милан. Десетката на домакините бе близо и до втори гол в 15-ата минута, но Росати изби в ъглов удар хубав негов изстрел от фаул.

В 28-ата минута новото попълнение Карлос Бака подаде с пета на Хонда, който изведе Адриано и деветката на "росонерите" вкара своя първи гол за клуба.

До края на първата част Бака също прати топката в мрежата с хубав изстрел, но попадението му бе отменено поради засада на Адриано.

Втората част започна по-добре за "грифоните", които се опитаха да се върнат в мача. Ландзафаме получи втори жълт картон в 65-ата минута и надеждите на Перуджа се изпариха.

Менес се появи след почивката, след като не бе играл и една минута в контролите това лято, а освен него Поли и Черчи също записаха първи минути за този сезон.

Така Милан излиза срещу Кротоне в четвъртия кръг от турнира през декември. В неделя пък "росонелите" гостуват на Фиорентина в първи кръг от Серия "А". За "грифоните" остава да се борят за първите места в Серия "Б", след като през май се провалиха в плейофите за изкачване в италианския елит.

МИЛАН - ПЕРУДЖА 2:0
1:0 - Хонда (10)
2:0 - Луис Адриано (28)

МИЛАН: Диего Лопес, Матия Де Шилио, Родриго Ели, Алесио Романьоли, Лука Антонели, Андреа Бертолачи, Найджъл Де Йонг, Джакомо Бонавентура (75-Андреа Поли), Кейсуке Хонда (70-Жереми Менес), Луис Адриано (81-Алесио Черчи), Карлос Бака
ПЕРУДЖА: Росати, Дел Прате, Волта, Манчини (46-Алхасан), Роси, Салифу, Фабиньо (54-Спицанола), Ди Кармине, Ландафаме, Ардемани
Червен картон: Ландафаме (65-ата минута)