Баварците започнаха седмицата победоносно (видео)

Шампионът Байерн (Мюнхен) записа победа с 3:1 като гост на третодивизионния Динамо (Дрезден) в благотворителна контрола, играла се под проливен дъжд. Приходите от двубоя ще отидат за подпомагане на закъсалия финансово клуб на домакините. Ариен Робен откри в 17-ата минута, а през второто полувреме Артуро Видал (48') и Хуан Бернат (73') направиха аванса класически. Пет минути преди края Динамо стигна до почетно попадение чрез Тестрьот.

Преди четири дни баварците разбиха Хамбургер ШФ с 5:0 в откриващия двубой от Бундеслигата за новия сезон, а следващият им мач е в събота срещу Хофенхайм.

ДИНАМО (Др) - БАЙЕРН 1:3
0:1 Робен (17)
0:2 Видал (48)
0:3 Бернат (73)
1:3 Тестрьот (86)

БАЙЕРН: Улрайх, Лаам, Рафиня, Данте, Бернат, Кимих, Хьойберг, Роде, Гьотце, Робен, Бенко

(след почивката влязоха: Щарке, Бенатия, Чаби Алонсо, Алаба, Видал, Мюлер, Вайраух, Шол, Грийн, Поол, Щайнхарт)