Ман Сити прегази Челси и дръпна с пет точки пред шампионите, Моуриньо пак изненада всички (видео)

Манчестър Сити надигра тотално Челси и победи заслужено шампионите с 3:0 на своя "Етихад Стейдиъм" в дербито от втория кръг на Премиър лийг. Серхио Агуеро, който бе над всички днес, откри резултата в 31-ата минута, а Венсан Компани (79') и Фернандиньо (85') оформиха класиката след почивката.

Гостите се представиха доста слабо, като отправиха първия си точен удар едва в 70-ата минута. Преди това гол на Рамиреш бе отменен заради спорна засада, а в последните секунди удар на Диего Коща срещна гредата. Това бе всичко интересно, създадено от Челси в предни позиции. Мениджърът на лондончани Жозе Моуриньо пък отново изненада всички, след като на почивката замени Джон Тери, без да имаше индикации капитанът да е контузен. Португалецът прави това за първи път в мач от Премиър лийг.

Агуеро се завърна на върха на атаката на "гражданите" вместо Вилфред Бони, който започна срещу Уест Бромич. Зад него бе впечатляващото трио - Хесус Навас, Давид Силва, в ролята на плеймейкър, и новото попълнение Рахим Стърлинг. Асмир Бегович започна на вратата на Челси в отсъствието на наказания Тибо Куртоа. Оскар бе контузен, а вместо него стартира Рамиреш. Диего Коща водеше атаката на гостите.

Още в 20-ата секунда Агуеро бе изведен в чиста позиция, но Бегович успя да избие, а след това Навас стреля встрани от целта. В 16-ата минута аржентинецът получи нов шанс, но и този път Бегович спаси неговият изстрел. Веднага след това домакините създадоха нова голова възможност. И този път изстрелът нанесе Кун, но отново Бегович бе последна преграда.

"Гражданите" тотално доминираха в тези минути и головите възможности пред вратата на лондончани идваха една след друга.

Познатият сценарий се повтори в 21-ата минута, когато Агуеро засече центриране отляво, но отново не съумя да преодолее заместника на Куртоа.

В 31-ата минута Агуеро успя. Аржентинецът комбинира много добре с Туре Яя на границата на наказателното поле, след което се промъкна между няколко бранители на Челси, които го наблюдаваха отблизо, и стреля в ъгъла. Този път Бегович нямаше какво да направи - 1:0.

Малко преди края на първата част Челси създаде най-добрата си атака до момента. Тя завърши с удар на Фабрегас от границата на наказателно поле, но топката премина встрани. Секунди след това Мангала изпревари Бегович и засече с глава центриране от пряк свободен удар, но бранителят не бе достатъчно точен, за да удвои преднината на Сити.

На почивката Жозе Моуриньо взе изненадващо решение да замени капитана Джон Тери, като на негово място се появи Зума. Това е първият случай от 177 мача в Премиър лийг, когато португалецът заменя Тери.

В 50-ата минута Рамиреш вкара топката във вратата на Джо Харт, но попадението бе отменено заради маркирана засада. Повторенията обаче показаха, че това решение бе доста спорно, тъй като Саня като че ли бе на една линия с бразилеца.

20 минути преди края Еден Азар пропусна най-чистата ситуация, създадена от гостите до момента. Диего Коща намери белгиеца в наказателното поле, той се освободи добре, но не успя да нанесе силен удар и Харт спаси. Това бе и първият точен удар в актива на гостите.

В 79-ата минута Венсан Компани попари надеждите на Челси с втори гол. Капитанът на Сити изпревари Иванович и засече с глава центриране на Силва от корнер.

Пет минути преди края Фернандиньо довърши Моуриньо и компания. Направилият много слаб мач Иванович подари топката на домакините, а бразилецът стреля перфектно от границата на наказателното поле, пращайки топката в далечния ъгъл - 3:0. В заключителните секунди гредата лиши гостите от почетно попадение след удар на Коща.

Сити оглавява временното класиране с пълен актив от шест точки и голова разлика 6:0. Челси остава само с една точка.