Арсенал измъкна второто лондонско дерби (видео)

Арсенал постигна първа победа през новия сезон в Премиър лийг, като това се случи във второто лондонско дерби за селекцията на Арсен Венгер. След като преди седмица "топчиите" загубиха у дома от Уест Хам, днес те победиха Кристъл Палас с 2:1 на "Селхърст Парк". Оливие Жиру (16') откри резултата, а Джоел Уорд (28') изравни преди почивката. През второто полувреме домакините удариха греда, а след това Деймиън Дилейни (55') вкара топката в собствената си врата.

Новото попълнение Конър Уикъм започна на мястото на Глен Мъри в титулярния състав на домакините, а Яник Боласие бе предпочетен пред Джордън Мъч. Привлеченият под наем от Челси Патрик Бамфорд остана на скамейката за началото.

Най-добрият играч на Арсенал през миналия сезон Алексис Санчес започна като титуляр днес, а Ектор Белерин замени на десния бек Матийо Дебюши.

Още в седмата минута гостите имаха чудесна възможност да поведат, след като Йозил изведе много добре Санчес отдясно. Чилиецът обаче се забави с удара, което даде възможност на Уорд  да се пласира на точното място и да изчисти от голлинията. Малко преди това пък Дан беше блокирал опасен удар на Жиру.

По-добрата игра на Арсенал все пак даде резултат в 16-ата минута, когато Жиру засече от въздуха центриране на Йозил отляво. В 28-ата минута Кристъл Палас изравни след много хубав удар на Уорд извън наказателното поле. Бранителят стреля фалцово по земя, пращайки топката точно до лявата греда на вратата на Чех. В края на първата част домакините настояваха, че Коклен, който бе декориран няколко минути по-рано, трябва да получи втори жълт картон за едно нарушение в центъра. Лий Мейсън обаче прости на французина.

Три минути след подновяването на играта "орлите" можеха да стигнат до пълен обрат, но удар на Конър Уикъм срещна гредата. В 55-ата минута Арсенал отново излезе напред в резултата. Санчес засече с глава центриране на Белерин, а Дилейни се опита да изчисти пред голлинията, но само засили топката към собствената си врата.

До края домакините се опитаха да стигнат до равенството, а Касорла и Окслейд-Чембърлейн пропуснаха да направят победата на "топчиите" по-изразителна.