Мъри прегази Нишикори и свали Федерер от второто място (видео)

Анди Мъри отнесе Кей Нишикори с 6:3, 6:0 във втория полуфинал на турнира от серията "Мастърс" в Монреал. По този начин поставеният под №2 британец не само си осигури среща със световния №1 Новак Джокович на финала, но и за първи път от август 2013 година насам си гарантира второто място в ранглистата на ATP, измествайки оттам Роджър Федерер.

Мъри се разправи с поставения под №4 японец само за 65 минути. 28-годишният шотландец допусна 2 пробива в мача, но спечели 6 от 7-те гейма, в които противникът му сервираше. Мъри записа 8 аса и само една двойна грешка, докато Нишикори не направи нито един ас и допусна 4 двойни грешки.

Това бе пета победа от шест мача за Мъри срещу Нишикори, който на 1/4-финалите надигра по впечатляващ начин Рафаел Надал, но срещу британеца не успя да покаже най-доброто от себе си. Финалистът от миналогодишното Открито първенство на САЩ допусна пробив в осмия гейм на първия сет, което позволи на Мъри да сервира за спечелването на частта при 5:3. Шампионът на US Open за 2012 година се справи със задачата, а във втория сет не даде дори гейм на съперника си и днес от 22,00 часа българско време ще се изправи срещу Джокович в директния спор за трофея. Сърбинът има сериозно предимство в преките двубои с шотландеца: 19-8 победи, като е спечелил последните 8 мача между двамата.