Касийяс не пусна гол в дебюта си за Порто (видео)

Испанската легенда Икер Касийяс изигра първия си официален мач за Порто. Бившият страж на Реал Мадрид дебютира в португалското първенство при победата с 3:0 над Витория (Гимараеш). "Драконите" нямаха никакви проблеми и поведоха още в 8-ата минута, когато след центриране на Алекс Сандро и рикошет в противников защитник, Винсент Абубакар прати топката в мрежата. Последваха много пропуски на домакините, преди отново Абубакар да се разпише за 2:0. Камерунецът вкара след асистенция на дошлия от Бенфика Макси Перейра. Точка на спора сложи Силвестре Варела в 83-ата минута.

Касийяс почти нямаше работа, но се намеси стабилно при единствената опасна атака на гостите. Това стана в началото на второто полувреме, когато футболисти на Витория влезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но Икер внимаваше.

В друг мач от 1-ия кръг вчера Белененсес и Рио Аве направиха зрелищно 3:3.

В петък Спортинг се нуждаеше от дузпа в добавеното време, за да сломи новака Тондела с 2:1. Шампионът Бенфика започва защитата на титлата си с домакинство на Ещорил днес.

ПОРТО - ВИТОРИЯ ГИМАРАЕШ 3:0
1:0 Абубакар (8)
2:0 Абубакар (61)
3:0 Варела (83)