Каен поведе в Лига 1 (видео)

Отборът на Каен записа втора поредна победа в Лига 1 и по този начин поведе в класирането на новия френски шампионат. Нормандците надиграха с 1:0 Тулуза в двубой от втория кръг. Единственото попадение бе дело на Дамиен да Силва в 69-ата минута след пас на Жюлиен Фере. Като цяло домакините бяха по-активният тим през целия мач и заслужено грабнаха трите точки.

Ница пропусна да вземе победа при гостуването си на новака Троа и срещата завърши 3:3. "Орлетата" водеха с 3:1 до 77-ата минута и бяха с човек повече от час игра, но така и не успяха да задържат аванса си. Домакините откриха резултата още в третата минута след попадение на Корентен Жан, но до почивката Ница обърна след попадения на Хатем Бен Арфа от дузпа, Аласан Плеа и Максим Льо Маршан. В 77-ата Фабиен Камю намали за Троа, а в даденото от съдията продължение резервата Тиаго Шавиер донесе точката на домакините.

Рен записа първа победа в шампионата, след като надигра Монпелие, благодарение на късен гол на резервата Кямил Гросицки. Полякът се разписа четири минути преди края, за да донесе трите точки на тима си. Анже и Нант пък не си вкараха гол и завършиха 0:0.