Дунав в подножието на върха след нов успех пред многобройна публика

Дунав продължава с доброто си представяне в "Б" група, след като днес надигра с 2:0 коравия тим на Созопол пред 5-6 хиляди зрители на стадиона в Русе. Попаденията вкараха Светослав Читаков и Юлиан Ненов.

Мачът започна равностойно, като още в първите минути двата отбора си размениха по едно по-опасно положение. Първо удар на Ивайло Раденцов от пряк-свободен удар можеше да застраши вратата на Созопол, но гостите се справиха. В следващата атака гостите изпробваха рефлексите на Мартин Луков, но вратарят на русенци се справи отлично и изби.

В 29-та минута Юлиан Ненов стреля изненадващо от пряк-свободен удар от над 30-метрова дистанция, като шутът му затрудни максимално вратаря на гостите, който изби с мъка в корнер. След ъгловия удар се получи меле, при което домакините имаха претенции за игра с ръка на защитник на Созопол, но съдията не отсъди дузпа в полза на Дунав.

В 43-та минута при контраатака на гостите Емануил Манев се озова на голова ситуация, стреля, но топката беше изчистена току пред гол линията от страна на защитника на Дунав Мартин Ковачев. По този начин двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат – 0:0.

Малко след като се поднови играта капитанът на гостите Иван Янчев извърши много грубо нарушение срещу Юлиан Ненов от Дунав и получи заслужено втори жълт и съответно червен картон, с което остави своите с човек по-малко.

В 62-та минута доминацията на Дунав най-сетне даде резултат. Влезлият като смяна Светослав Читаков шутира от границата на наказателното поле, топката се отби от десния страничен стълб на вратаря Теменлиев и влетя в мрежата.

След това мачът се изнерви доста, като основна заслуга за това имаха грубите изяви на гостите и неубедителните изяви на главния съдия. Резултатът се запази 1:0 до последните минути. В 94-та минута гостите изпълниха ъглов удар пред вратата на русенци, като в нападение се включи вратарят Теменлиев. Русенци обаче се справиха и отбиха топката, като организираха светкавична контраатака.

При нея Юлиан Ненов пробяга над 50 метра, за да може да прати коженото кълбо към празната врата, за да подпечата успеха на „драконите“. С този си резултат Дунав вече заема втората позиция в класирането с 10 точки от 4 мача.

Дунав: 1. Мартин Луков, 28. Атанас Атанасов, 16. Мартин Ковачев, 22. Михаил Милчев, 14. Николай Парнаров, 11. Диян Димов (к), 8. Ивайло Раденцов (79- 4. Петър Патев), 17. Деян Лозев (47- 12. Светослав Читаков), 94. Юлиан Ненов, 10. Георги Чакъров (73- 20. Йордан Димитров), 9. Мирослав Будинов

Созопол: 30. Мартин Теменлиев, 90. Мирослав Коев, 2. Ангел Делчев, 69. Георги Хашев, 3. Иван Янчев (к), 22. Станимир Митев, 93. Михаил Георгиев, 12. Емануил Манев (72- 17. Диян Хаджиев), 25. Илиян Капитанов, 21. Станимир Баев (60- 11. Мустафа Мустафа), 10. Мирослав Радев (51- Стоян Мантаров)

Жълти картони: Дунав: Георги Чакъров 58'; Диян Димов 68'; Ивайло Раденцов 74'; Мирослав Будинов 83; Петър Патев 83'; Атанас Атанасов 86'
Созопол: Мирослав Радев 28'; Иван Янчев 41'; Емануел Манев 49'; Станимир Митев 83'