Тотнъм изпусна спечелен мач насред "Уайт Харт Лейн" (видео)

Тотнъм разочарова отново привържениците си на "Уайт Харт Лейн" - нещо, което се случваше често и през миналия сезон, след като записа равенство - 2:2, със Стоук Сити. "Шпорите" изпуснаха аванс от два гола, реализирани от Ерик Дайър (19') и Насер Шадли (45'), като всичко се развиваше по перфектен сценарий за домакините до последния 1/4 час на този двубой. Тогава Марко Арнаутович (78') намали от дузпа, а в 83-ата минута Маме Бирам Диуф донесе точката на "грънчарите".

Юго Лорис се завърна на вратата на Тотнъм, а Райън Мейсън бе предпочетен в халфовата линия пред Набил Бенталеб. Голмайсторът на тима Хари Кейн пък записа мач №50 за "шпорите" в Премиър лийг.

Марко Арнаутович започна за Стоук Сити за сметка на Чарли Адам, докато новото попълнение Джердан Шакири пропусна днешния двубой заради наказание, получено още с екипа на Интер.

В началото Бътланд спаси два опасни удара на Ериксен, а в 18-ата минута Ерик Дайър засече с глава на близката греда центриране от корнер именно на датчанина. Любопитното е, че Дайър вкара първия гол за Тотнъм и през миналия сезон, като това се случи в дебютния му мач за лондончани.

Гол на Кейн бе отменен в 30-ата минута заради засада, а гостите изтърваха две възможности да изравнят, като пропуски направиха Арнаутович и Диуф. В добавеното време на първата част Тотнъм нанесе втори удар. Бен Дейвис проби много добре по левия фланг и центрира към далечната греда. Шадли засече без проблеми от въздуха - 2:0.

През второто полувреме Джак Бътланд се отличи с решаващи намеси, като стражът спаси много опасни удари на Кейн и Дембеле. Постепенно гостите заиграха по-агресивно в предни позиции и в 78-ата минута стигнаха до дузпа, отсъдена за това, че Алдервейрелд задържа Хоселу. Арнаутович бе точен от бялата точка. Пет минути по-късно Стоук изравни резултата. Айрлънд центрира отляво, Лорис се поколеба дали да излезе, а Маме Бирам Диуф засече с летящ плонж - 2:2.

Тотнъм и Стоук имат по една точка в актива си след два изиграни кръга.